1 Szczeciński punkt przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych - Praga 2014/15 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 11 stycznia 2025 r. imieniny: Feliksa, Honoraty, Marty Okres Narodzenia Pańskiego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 16 października 2014 14:10 wyświetleń: 13989

Szczeciński punkt przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych - Praga 2014/15

Szczeciński punkt przygotowań zaprasza młodzież, która pragnie dołączyć do dziesiątków tysięcy młodych ludzi z całej Europy w przeżywaniu wiary i Kościoła na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r. w Pradze.

W przygotowaniu na to spotkanie w kościele przy parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie przy ul. Młodzieży Polskiej 17, rozpoczynają się cotygodniowe modlitewne czuwania dla młodzieży, która pragnie udać się na tegoroczne ESM. Spotkania rozpoczną się od 27 października br. i będą odbywać się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. W programie spotkań m.in.: modlitwa o pokój dla naszych serc, rodzin i całego świata, śpiew kanonów w różnych językach, osobista refleksja, rozważanie Słowa Bożego i listu do młodych brata Aloisa – przeora wspólnoty Taize. Integralną częścią modlitwy będzie także kilkuminutowa cisza, będąca czasem osobistej medytacji oraz adoracja krzyża. Za szczeciński punkt przygotowań do ESM odpowiada ks. Marcin Dziliński TChr.

 

***

Wspólnota Taizé – jest międzynarodową wspólnotą ekumeniczną, założoną w 1940 w Taizé, we Francji. Jej założycielem był brat Roger, po śmierci którego do dziś przełożonym wspólnoty jest brat Alois – katolik pochodzący w Niemiec. Bracia zobowiązują się na całe życie do dzielenia ze sobą dóbr duchowych i materialnych, do zachowywania celibatu oraz do daleko idącej prostoty. Obecnie wspólnota liczy ponad stu braci pochodzenia ewangelickiego i katolików, więcej niż dwudziestu pięciu narodowości. Czterech z nich pochodzi z Polski. W centrum każdego dnia w Taizé jest trzykrotna modlitwa. Bracia utrzymują się wyłącznie z własnej pracy. Nie przyjmują osobistych darów ani prezentów. Ewentualne spadki przeznaczone są zawsze na pomoc ubogim. Niektórzy z nich – tworząc kilkuosobowe grupy, zwane fraterniami – żyją wśród najuboższych.

 

 

aktualizowano: 2014-12-28 12:40
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orszak Trzech Króli 2025 przeszedł ulicami Szczecina

Arcybiskup Wiesław Śmigiel zainaugurował i poprowadził kolejny, szczeciński Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta, pomimo niesprzyjającej pogody, tradycyjną trasą od urzędu miasta aleją Jana Pawła II.

»

Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 2025/26

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z Wydziałem Teologicznym US oraz Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny zaprasza na cykl wykładów i zajęć warsztatowych w ramach Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

»

Rok Jubileuszowy 2025 w Archidiecezji rozpoczęty

Rok Jubileuszowy rozpoczęto w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w miejscu pierwszego kościoła zbudowanego po misji św. Ottona w miejscu dzisiejszego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Było też uroczyste przejście przez otwarte drzwi katedry. „Niech ten rok będzie okazją do zmiany życia na lepsze”- mówił arcybiskup Wiesław Śmigiel w czasie mszy św. w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności