1 Święto Podwyższenia Krzyża 14 września w intencji pokoju dla Ukrainy | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 27 kwietnia 2025 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty II Niedziela okresu wielkanocnego | Uroczystość Miłosierdzia Bożego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 6 września 2022 12:56 wyświetleń: 1661

Święto Podwyższenia Krzyża 14 września w intencji pokoju dla Ukrainy

W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę, 14 września br., będziemy przeżywać w parafiach „IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia”. Stanowi ona czwartą część 14-letniego programu duchowego przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w roku 2033. Święto to będzie zarazem Dniem Modlitwy za Ukrainę, zainicjowanym przez Radę Konferencji Episkopatów Europy. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców oraz okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji i wołanie do Boga o sprawiedliwy pokój. Dlatego też zachęcamy, aby Msze Święte, Drogi Krzyżowe, adoracje Krzyża i inne modlitwy w tym dniu były w intencji pokoju dla Ukrainy.

14 września br. zapraszamy również do Katedry, która będzie miejscem centralnym naszych modlitw. Uroczystość - wpisana w Dzień Modlitw za Ukrainę - rozpocznie Msza Święta o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa, adoracja Krzyża Świętego, połączona z indywidualnym podejściem do Krzyża oraz uczczeniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

aktualizowano: 2023-01-07 14:47
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Msze św. dziękczynne i normy liturgiczne po śmierci śp. Papieża Franciszka

W Poniedziałek Wielkanocny dotarła do nas informacja o odejściu do wieczności umiłowanego Ojca Świętego Franciszka.

»

Odszedł Papież Franciszek

Zmarł papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio SJ). Odszedł w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 7.35. Miał 88 lat. Był 266. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 13 marca 2013 do 21 kwietnia 2025 r.

 

»

Liturgia Wigilii Paschalnej 2025 w szczecińskiej katedrze

Arcybiskup Wiesław Śmigiel udzielił 10 osobom dorosłych sakramentu chrztu i bierzmowania w czasie Wigilii Paschalnej w Bazylika Archikatedralna pw. Świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczął obrzęd poświęcenia ognia i zapalenia paschału, a zakończyła procesja rezurekcyjna.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności