1
W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.
W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę, 14 września br., będziemy przeżywać w parafiach „IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia”. Stanowi ona czwartą część 14-letniego programu duchowego przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w roku 2033. Święto to będzie zarazem Dniem Modlitwy za Ukrainę, zainicjowanym przez Radę Konferencji Episkopatów Europy. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców oraz okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji i wołanie do Boga o sprawiedliwy pokój. Dlatego też zachęcamy, aby Msze Święte, Drogi Krzyżowe, adoracje Krzyża i inne modlitwy w tym dniu były w intencji pokoju dla Ukrainy.
14 września br. zapraszamy również do Katedry, która będzie miejscem centralnym naszych modlitw. Uroczystość - wpisana w Dzień Modlitw za Ukrainę - rozpocznie Msza Święta o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa, adoracja Krzyża Świętego, połączona z indywidualnym podejściem do Krzyża oraz uczczeniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji.
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz