1 Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2023 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny Piątek II tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 23 grudnia 2023 17:21 wyświetleń: 1027 S.Z.

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2023

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2023.

Życzenia Świateczne Arcybskupa Metropolity
z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego 2023 r.

Drodzy Bracia Kapłani,
Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi Diecezjanie
oraz Goście świętujący nad Odrą i Bałtykiem Tajemnicę Narodzenia Mesjasza,

Wchodząc razem z Wami w błogosławiony Czas, gdy z całym Kościołem oraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, którym Aniołowie głosili Dar Pokoju, rozpoznajemy i przyjmujemy Prawdę, a jednocześnie Tajemnicę Narodzenia Zbawiciela, którym jest Mesjasz Pan, pragnę w tej naszej wspólnocie wiary i modlitwy stanąć wobec Narodzonego Dziecięcia i wyśpiewać razem z Wami „Chwała na wysokości Bogu a na ziemi Pokój ludziom dobrej woli”.

Czas Adwentu na nowo wprowadził nas w święte Tajemnice Bożego Słowa, które jest Zapowiedzią, ale także jest już Spełnianiem się Bożych Obietnic. To Pan prowadzi nas nieustannie w Nowy Czas, a my pozwalamy się Panu prowadzić. W tym duchu powtarzamy adwentowe słowa Maryi: Otom ja służebnica Pana mojego, niech mi się stanie według Twego Słowa.

Razem z całym Świętym Kościołem szczecińsko – kamieńskim przeżywamy tegoroczne Boże Narodzenie także jako odnowę wiary. Przygotowując się na owocne przeżywanie Jubileuszu 900-lecia Wielkiej Pomorskiej Misji ewangelizacyjnej Świętego Ottona z Bambergu wchodzimy głębiej w nasze życie wiarą świętą, wyznając ją coraz bardziej świadomie i całe nasze życie poddając świętej woli Boga. Staniemy także przy relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów - świadków Miłości. Decydować będziemy wtedy także o naszej osobistej odpowiedzi na Boże Przyjście w obecnym Czasie. Niech to będzie także błogosławiony Czas Łaski.

Wszystkim Wam życzę na Czas Narodzenia Pana obfitości Bożego Pokoju w Waszych sercach, w rodzinach Waszych, w całym polskim Domu – naszej Ojczyźnie oraz pośród narodów dzisiejszego świata. Poczujcie przy Żłóbku Betlejemskim oganiający Was pokój Bożego Ładu – Ordo Dei. Niech poprzez przyjęcie Narodzonego Mesjasza cały świat staje się bardziej Boży, aby przez to mógł się stawać światem bardziej ludzkim.

Zasłuchani w śpiew Aniołów odetchnijcie, pod opieką Maryi i Świętego Józefa, Bożą Obecnością, Bożym Pokojem i Bożą Mocą.  Na ten Czas świętowania wszystkim Wam z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

 

/-/ + Andrzej Dzięga     
Arcybiskup Metropolita   
  Szczecińsko-Kamieński   

Boże Narodzenie, Anno Domini 2023 r.

aktualizowano: 2024-01-23 21:10
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

»

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Ta fundacja jest niewątpliwie charyzmatyczna. To szczególne zagadnienie służby życiu od poczecia do naturalnej śmierci jest wpisane w posługę Fundacji Małych Stópek i jak bardzo jest dziś aktualne i potrzebne.

»

Marsz dla życia w Szczecinie

To już 20. Marsz dla Życia w Szczecinie i jak przypomina Fundacja Małych Stópek, to jak dotychczas najliczniejszy marsz prolife w Polsce. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności