1 Słowo Arcybiskupa i życzenia wielkanocne | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 09 sierpnia 2022 r. imieniny: Klary, Romana, Rozyny Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 12 kwietnia 2009 01:30 wyświetleń: 9645

Słowo Arcybiskupa i życzenia wielkanocne

Słowo Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi na Niedzielę Zmartwychwstania oraz życzenia wielkanocne (plik .mp3)

 
Drodzy Bracia i Siostry,
Czcigodni Kapłani i Osoby życia konsekrowanego,
Umiłowany Ludu Boży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej,
 
trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego, po raz kolejny dziękujemy dobremu Bogu za dar naszego życia. Jezus Chrystus poprzez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie wszczepił na nowo w nas dar życia Bożego. Ta nowa jakość życia uczniów Chrystusa skłania nas dzisiaj do refleksji nad darem każdego życia i nad potrzebą wspólnych działań na rzecz ochrony i obrony każdego życia ludzkiego od jego poczęcia do naturalnej śmierci.
Zadanie to realizuje także VI Archidiecezjalny Marsz dla Życia, który odbędzie się za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia br. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie, przy Figurze Jana Pawła II i poprowadzi nas do Bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 16.00 zakończy się Uroczystą Mszą Świętą. Podczas tej liturgii odnowimy oraz podejmiemy na nowo duchową adopcję dziecka poczętego.
Do udziału w Marszu oraz we Mszy Świętej w intencji ochrony życia w naszej Ojczyźnie zapraszam serdecznie wszystkich wiernych całej Archidiecezji. Szczególnie zapraszam tych, na których spoczywa większa odpowiedzialność przed Bogiem i Ojczyzną za sprawy właściwego rozumienia daru życia: kapłanów, siostry zakonne, środowiska akademickie i młodzież, rodziców z dziećmi, osoby starsze i samotne, a także członków grup modlitewnych, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot kościelnych.
Życząc Wam, Umiłowani, głębokiej duchowej radości w przeżywaniu Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
 
+ Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński
aktualizowano: 2013-01-29 13:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

»

Dziękczynienie za Jubileusz Diecezji

Wspominając Liturgię z okazji Jubileuszu 50. lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Głównej Uroczystości obchodów tego Jubileuszu we wtorek, 28 czerwca br., w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

»

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności