1 „Śladami Jana Pawła II” – dwudniowy kanał internetowy TVP Regionalna | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 24 listopada 2024 r. imieniny: Emmy, Flory, Romana XXXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY 27 marca 2015 16:35 wyświetleń: 8069 S.Z.

„Śladami Jana Pawła II” – dwudniowy kanał internetowy TVP Regionalna

Już 2 kwietnia rusza specjalny kanał internetowy dedykowany Ojcu Świętemu w 10. rocznicę śmierci. W tym unikatowym projekcie przypominamy najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, relacje z licznych pielgrzymek i podróży apostolskich do Polski. Emisja od 2 kwietnia (godz. 06.00) do 3 kwietnia (godz. 24.00) – dwa dni.

Dzięki archiwalnym materiałom Telewizji Polskiej pokazujemy najważniejsze fragmenty wizyt Ojca Świętego w kraju. Zaakcentujemy istotne wydarzenia z życia papieża: począwszy od 12 października 1978 r. czyli decyzji kardynałów o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - po kres Jego pontyfikatu 2 kwietnia 2005 r.:

  • Wybór Karola Wojtyły na Papieża
  • I Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1979 r.) Homilia wygłoszona przez Jana Pawła II w czasie Mszy świętej na Jasnej Górze, dla pielgrzymów z Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego.
  • II Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1983 r.)
  • III Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski.(1987 r.) Msza święta celebrowana przez Jana Pawła II w Tarnowie, podczas której Ojciec Święty beatyfikował błogosławioną Karolinę Kózkę. Spotkanie Papieża z młodzieżą na Westerplatte pod pomnikiem Bohaterów Westerplatte
  • IV Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1991 r.) Częstochowa - Apel Jasnogórski
  • V Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1995 r.) Gniezno – nawiedzenie przez Jana Pawła II relikwii św. Wojciecha. Wrocław -  Kongres Eucharystyczny, Wielka Modlitwa Ekumenicznaj w Hali Ludowej.
  • VI Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1997 r.)  Częstochowa - wizyta Jana Pawła II na Jasnej Górze
  • VII Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1999 r.)  Uroczysta Msza święta w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ponadto proponujemy:

  • „Santo Subito” cz. I – „Niewyjaśnione uzdrowienie” Film opowiada historię niewytłumaczalnego uzdrowienia francuskiej zakonnicy - siostry Marie Simon-Pierre, które stało się centralnym elementem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Siostra Marie Simon - Pierre została uzdrowiona niespełna 2 miesiące po śmierci Jana Pawła II, w nocy z 2 na 3 czerwca 2005 r. Po kilku latach skrupulatnych badań, komisja do spraw beatyfikacji formułuje dekret, który uznaje, że uzdrowienie miało cudowny charakter i że dokonało się dzięki wstawiennictwu zmarłego papieża. cz. II – „Nasz Błogosławiony” Pierwszego maja 2011 r., w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, do Rzymu zjechały tysiące pielgrzymów. Setki tysięcy osób z Europy i najdalszych zakątków globu. Ludzie wierzący i niewierzący, przywódcy państw, przedstawiciele hierarchii kościelnej. Film podejmuje ten wątek podróży pielgrzymów, przeplatając ze sobą sytuacje z teraźniejszości i materiały archiwalne. W uroczystościach beatyfikacyjnych uczestniczyła również siostra Marie Simon-Pierre oraz członkowie kongregacji do spraw beatyfikacji. cz. IV – „Nasz Święty” Postulator ks. Stanisław Oder tłumaczy przebieg procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. O życiu i śmierci papieża opowiadają jego przyjaciele i współpracownicy: Stanisław Dziwisz, Mieczysław Mokrzycki, Emery Kabongo, Rene Samuel Sirat.
  • „Metr od Świętości” cz. I  - Film oparty na wspomnieniach Arturo Mari, legendarnego fotografa Jana Pawła II. Odsłania prywatne życia papieża Polaka widziane oczyma tego skromnego Włocha. Arturo Mari wraca wspomnieniami do bolesnych chwil u boku papieża, wizyty w obozie koncentracyjnym.
  • „Nasz Profesor Papieżem” - Transparent z tym hasłem przez kilka tygodni października 1978 r. wisiał na frontonie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nietknięty przez SB. Przypominamy pierwszy film dokumentalny pokazujący znaczenie naukowego dorobku, który Karol Wojtyła wypracował w ciągu niespełna 25 lat, a który stał się intelektualnym fundamentem jego papiestwa. Film opowiada o niezwykłych więzach Karola Wojtyły z Lublinem. Przybliża jego pracę na Wydziale Filozoficznym KUL w Katedrze Etyki.
  • Nieznane życie Jana Pawła II”- Bohaterowie filmu opowiadają o nieznanych wydarzeniach pontyfikatu. W filmie wypowiadają się osoby, które bardzo dobrze znały Ojca Świętego: osobisty lekarz, opiekun apartamentów Jana Pawła II i wielu innych.
  • „Połączył nas Papież” -  Wyjątkowy film o tym, w jaki sposób Jan Paweł II wpłynął na ludzi Telewizji Polskiej, dziennikarzy, operatorów, realizatorów. Wspominają: Grażyna Torbicka, Iwona Schymalla, Anna Hałas - Michalska, Jacek Moskwa, ks. Krzysztof Ołdakowski SJ i inni
  • „Jan Paweł II też kochał tęczę”” – Dokument o niezwykłych kobietach:40 letniej matce i 13 letniej córce od lat cierpiącej na nieuleczalna chorobę. Ola usłyszała diagnozę w dniach, gdy umierał papież. Marzeniem dziecka było pojechanie na grób Jana Pawła II. Podróż do Watykanu zaowocowała terapią eksperymentalną stosowaną tylko w klinice w Rzymie, na która Ola zastała zakwalifikowana.
  • „Powrót” - reportaż z VII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
  • Spotkanie Ojca Świętego z mieszkańcami Wadowic ; 16 VI 1999 r.
  • „Papieskie Okno. Franciszkańska 3” Podczas jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II powiedział: "W Rzymie mówią, że najlepsze jest to, co papież mówi poza tekstem". I takie były też wieloletnie spotkania z wiernymi pod oknem Kurii Metropolitalnej w Krakowie na ul. Franciszkańskiej 3.
  • „Był wśród nas”  -cykl dokumentalny poświęcony pielgrzymkom Jana Pawła II do Polski. W tej części ostatnia wizyta papieża, która odbyła się w sierpniu 2002 r., a której motto  brzmiało: "Bóg bogaty w miłosierdzie".
  • „Papież cierpienia” - Przez kilka lat, a zwłaszcza w ostatnich dniach 2005 r. byliśmy świadkami dramatycznego zmagania Jana Pawła II z cierpieniem. Nie przestawał być dla ludzi i świata znakiem od Boga. Jan Paweł II to pierwszy papież w historii, który pokazał własnym przykładem ogrom ludzkiego cierpienia i zmagania z ciężką chorobą.
  • „Cud na Kostaryce” -  Film przedstawiający historię Floribeth Mory Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie ze zdiagnozowanego tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół rzymskokatolicki za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II.
  • „Tajemnica Jana Pawła II” - Film dokumentalny. Ojca Świętego wspomina papieski ceremoniarz ks. prałat Konrad Krajewski. Opowiada o zdarzeniach związanych z Janem Pawłem II, przy których nie było telewizyjnych kamer. Ten jeden z najbliższych współpracowników Papieża Polaka, odsłania kulisy świętości Jana Pawła II. Wspomina sytuacje, których świadkami było zaledwie kilka osób m. in. mówi o zachowaniu papieża w zakrystii. Opowiada o tym, czym denerwował się Jan Paweł II, a także o zabawnych sytuacjach w czasie pontyfikatu.
  • „Zjednoczeni w modlitwie” - program ukazujący czuwania modlitewne po śmierci Jana Pawła II.


Emisja od 2 kwietnia (godz. 06.00) do 3 kwietnia (godz. 24.00) – dwa dni.

Kanał dostępny:
Na stronie www.regionalna.tvp.pl , na platformie hybrydowej TVP oraz za pomocą aplikacji TVP Stream.

aktualizowano: 2015-04-04 16:59
Wszystkich rekordów:

Polecane:

VI Forum Ogień z Nieba w Szczecinie

W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji. 

»

Procesja ze świętymi - Szczecin 2024

Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych. 

»

Morskie Zaduszki w Świnoujściu 2024

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.

Zdjęcia: Daniel Szysz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności