1 Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła VIII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 17 października 2023 12:45 wyświetleń: 1164 ks. A. Zaniewski

Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r.

We wtorek, 31 października br. w Szczecinie po raz 8 będzie miała miejsce "Procesja ze Świętymi".  Rozpoczęcie o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II, zakończenie Mszą Świętą z uroczystości Wszystkich Świętych w Bazylice Archikatedralnej, ok. godz. 21.00. Procesje organizujmy również w innych miejscach naszej Archidiecezji, lub dołączmy do procesji centralnej.

Procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, niesionymi figurami i obrazami świętych, wydobywający się dym z kadzidła, niesione zapalone znicze (zapewniają organizatorzy) i świece, a także stroje świętych i błogosławionych (zachęcamy do przebrania) nadają temu wydarzeniu wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim pobudzają do głębłszej modlitwy, refleksji i zadumy. Chcemy prosić wraz ze Wszystkimi Świętymi o Błogosławieństwo Boże i opiekę nad nami i naszymi bliskimi.

Młodzież jest szczególnie zaproszona do czynnego udziału i współtworzenia procesji. Poinformujmy o tym wydarzeniu młodzież w parafiach. Zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, katechetów, księży, sióstr zakonnych, przedstawicieli wspólnot i ruchów Archidiecezji, harcerzy, służby liturgicznej ołtarza i wszystkich, którzy poprzez modlitwę w duchu jedności będą prosić o wstawiennictwo Świętych i Błogosławionych. Wzorem lat ubiegłych zabierzmy ze sobą relikwie znajdujące się w kościołach, trybularze z węgielkami i kadzidłem. W czasie procesji będzie prowadzony śpiew Litanii do Wszystkich Świętych. 

Wierzymy, że zarówno mistyczny klimat, oprawa, ale przede wszystkim modlitwa wydadzą w przyszłości dobre owoce w życiu duchowym uczesników. 

Wydarzenie w Szczecinie koordynuje ks. kan. Tomasz Kancelarczyk.

aktualizowano: 2024-01-13 22:00
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Inauguracja i odpusty na Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainauguruje Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Z racji Jubileuszowego Roku Ottonowego Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności