1 Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 17 października 12:45 wyświetleń: 939 ks. A. Zaniewski

Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r.

We wtorek, 31 października br. w Szczecinie po raz 8 będzie miała miejsce "Procesja ze Świętymi".  Rozpoczęcie o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II, zakończenie Mszą Świętą z uroczystości Wszystkich Świętych w Bazylice Archikatedralnej, ok. godz. 21.00. Procesje organizujmy również w innych miejscach naszej Archidiecezji, lub dołączmy do procesji centralnej.

Procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, niesionymi figurami i obrazami świętych, wydobywający się dym z kadzidła, niesione zapalone znicze (zapewniają organizatorzy) i świece, a także stroje świętych i błogosławionych (zachęcamy do przebrania) nadają temu wydarzeniu wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim pobudzają do głębłszej modlitwy, refleksji i zadumy. Chcemy prosić wraz ze Wszystkimi Świętymi o Błogosławieństwo Boże i opiekę nad nami i naszymi bliskimi.

Młodzież jest szczególnie zaproszona do czynnego udziału i współtworzenia procesji. Poinformujmy o tym wydarzeniu młodzież w parafiach. Zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, katechetów, księży, sióstr zakonnych, przedstawicieli wspólnot i ruchów Archidiecezji, harcerzy, służby liturgicznej ołtarza i wszystkich, którzy poprzez modlitwę w duchu jedności będą prosić o wstawiennictwo Świętych i Błogosławionych. Wzorem lat ubiegłych zabierzmy ze sobą relikwie znajdujące się w kościołach, trybularze z węgielkami i kadzidłem. W czasie procesji będzie prowadzony śpiew Litanii do Wszystkich Świętych. 

Wierzymy, że zarówno mistyczny klimat, oprawa, ale przede wszystkim modlitwa wydadzą w przyszłości dobre owoce w życiu duchowym uczesników. 

Wydarzenie w Szczecinie koordynuje ks. kan. Tomasz Kancelarczyk.

aktualizowano: miesiąc temu
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności