1
W poniedziałek, 31 października br., odbędzie się w Szczecinie, kolejna „Procesja ze świętymi”, w której uczestnicy niosą relikwie świętych i błogosławionych do Archikatedry. Rozpocznie się ona o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach.
Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek, 31 października br., odbędzie się w Szczecinie po raz kolejny „Procesja ze Świętymi” z relikwiami świętych i błogosławionych. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do szczecińskiej Archikatedry, gdzie około godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. W czasie procesji modlitewnej z relikwiami świętych i błogosławionych będzie śpiewana Litania do Wszystkich Świętych.
Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w poniedziałek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Archikatedry. Po procesji będzie Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych, harcerki i harcerzy, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z relikwiami świętych i błogosławionych.
Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.
/fot. Krzysztof Adamski/
»
Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.
»Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.
»