1
W niedzielę, 25 września 2016 r.,ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, dokonał uroczystego poświęcenia ołtarza oraz odnowionego wnętrza kościoła filialnego w Niemicy, tym samym trwale potwierdzając tytuł św. Michała Archanioła.
Zdjęcia: ks. R. Gołębiowski
Dokładna data powstania świątyni nie jest znana. Zamieszczona na belkach znajdujących się w kopule wieży przybudowanej do kościoła data, pozwala osadzić powstanie kościoła przed 1647 rokiem. Z zapisów historycznych wiadomo, że konstrukcja pierwotnej świątyni uległa zawaleniu, dlatego została na nowo zaprojektowana przez żyjącego z latach 1748-1808 Davida Gilly i służyła jako miejsce modlitwy Wspólnoty Ewangelicko-Augsburskiej.
Kościół w niezniszczonym stanie przetrwał II wojnę światową. Osiedlający się przesiedleńcy przystosowali świątynię do potrzeb liturgii katolickiej. Poświęcenie kościoła odbyło się 29 września 1946 r. przez Ks. Dziekana Michała Kaspruka. Wówczas posługę duszpasterską pełnili kapłani z Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Golczewie. Od 25 kwietnia 1973 r. kościół w Niemicy stał się oficjalnie kościołem filialnym Parafii pw. Chrystusa Króla w Kozielicach.
Rozpoczęte w 2012 r. przez Ks. Proboszcza Janusza Mieszkowskiego kompleksowe prace remontowo-renowacyjne doprowadziły do gruntownego całościowego remontu murów oraz całej konstrukcji ryglowej świątyni. Tak szeroko zakrojone prace remontowe były możliwe dzięki środkom uzyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ofiarności wiernych oraz wsparciu ludzi dobrej woli.
W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji.
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz