1
Od początku wybuchu kryzysu z uchodźcami seminarium w Szczecinie jest w kontakcie z Seminarium przemyskim. Klerycy seminarium przemyskiego podjęli różne dzieła na rzecz uchodźców, tym bardziej, że są na pierwszej linii pomocy. Pracują jako wolontariusze, ale także wypiekają pieczywo.
Z racji na liczbę uchodźców potrzeby są ogromne. Stąd idea pomocy: Szczecin - Przemyślowi, Seminarium w Szczecinie - Seminarium w Przemyślu. Do Przemyśla ze Szczecina pojechała żywność w puszkach, mąka, cukier, chemia gospodarcza. Z powrotem samochód zabierze uchodźców z Ukrainy. Cała inicjatywa jest realizowana przy wsparciu Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. W seminarium w Szczecinie przebywa aktualnie 30 uchodźców z Ukrainy.
Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.
»Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.
»W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
»