1 Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Środa, 01 lutego 2023 r. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego Środa IV tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 sierpnia 2022 11:05 wyświetleń: 1730

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Na placu kościelnym będzie przygotowany ołtarz polowy na potrzeby prezentacji wieńców i Mszy Świętej. Po liturgii będzie program artystyczny i posiłek, przygotowany przez sołectwa Gminy Choszczno oraz parafię, która jest gospodarzem Dożynek Archidiecezjalnych. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich Księży Duszpasterzy wraz z wiernymi i wieńcami dożynkowymi. Zaproszone są wszystkie społeczności, wszyscy którzy spożywają chleb, mieszkańcy miast i wiosek, a szczególnie rolnicy, działkowcy, sadownicy, gospodarze, pszczelarze, przedstawiciele sołectw, Koła Gospodyń Wiejskich i zespołów folklorystycznych w strojach regionalnych. Wszystkich zapraszamy najpierw na prezentację wieńców dożynkowych, która rozpocznie się na placu kościelnym przy ołtarzu polowym o godz. 13.30. Auta z delegacjami prosimy, aby najpierw przyjechały przed plac kościelny, aby delegacja z wieńcem mogła ustawić się w kolejce po lewej stronie ołtarza, a następnie kierowców pojazdów prosimy o zaparkowanie ich na Placu Witosa. Delegacje parafii z wieńcami prosimy o przygotowanie wypowiedzi na temat dziękczynienia za tegoroczne zbiory, wieńca i parafii. Prosimy Księży, delegacje parafialne i zaproszonych gości, aby parkowali auta na Placu Witosa, o czym będą przypominać odpowiednie służby.

Po liturgii nastąpi dzielenie się chlebem, wspólna biesiada, a na scenie wystąpią różne zespoły. Na placu kościelnym będą przygotowane krzesła i ławostoły, toalety TOITOI, punkt medyczny, punkty gastronomiczne i inne stoiska wystawiennicze.

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o urodzaj i błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię.

 

aktualizowano: 2022-11-02 13:04
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023

W środę, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: „Uczcie się postępować dobrze, szukajcie sprawiedliwości, pomagajcie uciśnionemu, dbajcie o prawa sieroty, brońcie wdowy” (Iz 1,17).

»

Orszak Trzech Króli 2023 w Szczecinie

6 stycznia 2023 roku ulicami miasta Szczecina przeszedł po raz kolejny ORSZAK TRZECH KRÓLI. Choć pogoda była deszczowa, to wydarzenie zgromadziło kilkuset uczestników.

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2022

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności