1 Bal Wszystkich Świętych w Gryficach | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 10 stycznia 2025 r. imieniny: Ady, Jana, Wilhelma Okres Narodzenia Pańskiego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 7 listopada 2013 10:22 wyświetleń: 14511

Bal Wszystkich Świętych w Gryficach

Bal Świętych zorganizowany w Oratorium parafialnym parafii WNMP w Gryficach - to chrześcijańska alternatywa na obcy i pogański zwyczaj wkradający się w  naszą  kulturę i tradycję chrześcijańską, zwyczaj wprowadzający dzieci w niebezpieczny świat okultyzmu - halloween. 

 

Coraz częściej słyszymy jak w dzisiejszym świecie wyśmiewana, a nawet parodiowana jest pamięć o zmarłych.  Zachęca się dzieci do przebierania za postaci i stwory, takie jak: diabły, duchy, czarownice i wampiry. Czy taka jest nasza chrześcijńska tradycja? Chyba nie.

Dlatego gryfickie dzieci postanowiły uczcić dzień 31 października wbrew panującej ostatnio modzie i… przyjść na Bal Świętych w przebraniach rozmaitych błogosławionych i świętych. Nie zabrakło bł. Jana Pawła II, św. Filipa czy bł. Karoliny Kózkówny; całym zastępem pojawiły się Anioły.

Organizatorzy Balu dla każdego uczestnika przygotowali Rybę z imieniem świętego,  którego reprezentował młody gryficzanin. Spytacie może dlaczego Ryba? To proste, ryba jest przecież symbolem chrześcijaństwa, więc na naszym Balu nie mogło jej zabraknąć.

Nasza wspólna zabawa rozpoczęła się w dość nietypowy sposób, bo od modlitwy różańcowej  i Litanii do Wszystkich Świętych. Nie jeden czytelnik w tym momencie mógłby powiedzieć, że w taki sposób nie rozpoczyna się żaden Bal. To prawda, 
ale uczestnicy Balu Świętych, to przecież młodzi chrześcijanie, dla których modlitwa - to bardzo ważna część ich życia, a więc nie mogło jej zabraknąć podczas takiego święta. Chrześcijanin to człowiek pobożny i radosny - potrafi modlić się i doskonale bawić się przy muzyce.

 Bal rozpoczął się na dobre. Oprócz tańców i wspólnych zabaw organizatorzy zadbali również o przygotowanie konkursów, które i tym razem wzbudziły niemałe emocje i dużo uśmiechu na twarzach naszych milusińskich, a także ich opiekunów. Każdy święty i błogosławiony, który zjawił się na Balu na jego zakończenie otrzymał drobny upominek.

Kiedy sala oratorium opustoszała i na chwilę ucichła muzyka, wtedy nadszedł czas na kolejną zabawę. Na parkiecie pojawiła się młodzież i zaczęła się „dyskoteka Świętych”. Poprzebierani za rozmaitych świętych i błogosławionych zaczęli tańczyć. Zabawa taneczna przeplatana rozmaitymi konkursami przysparzała wiele śmiechu i radości. Dzięki świetnie dobranej muzyce niejeden z nas nauczył się tańczyć, a poprzez wspólny śpiew karaoke młodzieżowy zespół muzyczny, który śpiewa w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00, wzbogacił się o kilka nowych głosów.

Na Balu był tak fantastycznie, że już nie możemy doczekać sie kolejnego.

 

Anna Iłowiecka

aktualizowano: 2013-12-23 09:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orszak Trzech Króli 2025 przeszedł ulicami Szczecina

Arcybiskup Wiesław Śmigiel zainaugurował i poprowadził kolejny, szczeciński Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta, pomimo niesprzyjającej pogody, tradycyjną trasą od urzędu miasta aleją Jana Pawła II.

»

Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 2025/26

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z Wydziałem Teologicznym US oraz Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny zaprasza na cykl wykładów i zajęć warsztatowych w ramach Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

»

Rok Jubileuszowy 2025 w Archidiecezji rozpoczęty

Rok Jubileuszowy rozpoczęto w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w miejscu pierwszego kościoła zbudowanego po misji św. Ottona w miejscu dzisiejszego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Było też uroczyste przejście przez otwarte drzwi katedry. „Niech ten rok będzie okazją do zmiany życia na lepsze”- mówił arcybiskup Wiesław Śmigiel w czasie mszy św. w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności