1 Adoracja bez granic - 24 godziny dla Pana | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 01 grudnia 2022 r. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Czwartek I tygodnia adwentu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 24 marca 22:04 wyświetleń: 1124 Ks. P. Skiba

Adoracja bez granic - 24 godziny dla Pana

W doroczną akcję „24 godziny dla Pana” 25/26 marca wpisuje się ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Adoracja bez granic”.  Organizatorzy zachęcają, by podczas 24 godzin prosić „o nawrócenie oraz o pokój na Ukrainie i o pokój na całym świecie”. Wszystkie parafie, które chcą dołączyć do tej inicjatywy adoracji Najświętszego Sakramentu mogą zgłosić się przez formularz na stronie www.adoracjabezgranic.pl, która zawiera niezbędne informacje.

Tradycyjnie w piątek przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 25-26 marca br., odbędzie się wielkopostna inicjatywa papieska „24 godziny dla Pana”. W tym roku, jak informuje na Twitterze Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, będzie przebiegała pod hasłem: „W Nim mamy odpuszczenie grzechów” (por. Kol 1, 13-14).  „24 godziny dla Pana” to akcja modlitewna, którą zainicjował Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie adorować Najświętszy Sakrament i przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.

W tym roku, w inicjatywę „24 godziny dla Pana” wpisany będzie Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek 25 marca br., podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek dokona wspomnianego Aktu, a przyłączą się do niego Księża Biskupi i Kapłani z wiernymi całego Kościoła.

Ponadto, w doroczną akcję „24 godziny dla Pana” wpisuje się ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Adoracja bez granic”, organizowana pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski, przez Fundację Solo Dios Basta. Ks. Biskup Adrian Galbasa SAC zaprosił wszystkich wiernych do udziału w „Adoracji bez granic”, aby adorowali Najświętszy Sakrament w swoich lub innych parafiach (zob. https://www.youtube.com/watch?v=2QsiAlGGFIE

Inicjatywa „Adoracja bez Granic” to wielka modlitwa przed Najświętszym Sakramentem przez całą dobę. Rozpocznie się ona w piątek, 25 marca o godzinie 17.00. Organizatorzy zachęcają, by podczas 24 godzin prosić „o nawrócenie oraz pokój na Ukrainie i o pokój na całym świecie”. Wszystkie parafie, które chcą dołączyć do inicjatywy adoracji mogą zgłosić się przez internetowy formularz na stronie www.adoracjabezgranic.pl, która zawiera niezbędne informacje. Zgłoszone parafie lub wspólnoty umieszczane są na mapie internetowej, która pozwala chętnym odnaleźć miejsce najbliższej adoracji Najświętszego Sakramentu. Internetowe zgłoszenie parafii jest całkowicie dobrowolne i nie jest warunkiem udziału w wydarzeniu.  Organizatorzy proponują także, aby parafie, przy otwartych kościołach, zorganizowały dyżury, aż do błogosławieństwa przed Mszą Świętą wieczorną w sobotę, która powinna być integralną częścią wydarzenia.

Zachęcamy Księży Proboszczów do zapoznania się z inicjatywą „Adoracja bez granic” i wykorzystania jej w duszpasterstwie. 

aktualizowano: 2022-04-12 18:30
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Podziękowanie za wspólną modlitwę podczas Procesji ze Świętymi

Dziękujemy wszystkim uczestnikom modlitwy podczas Procesji ze Świętymi, 31 października br.: Wojownikom Maryi, Służbie Liturgicznej, rodzinom z dziećmi, młodzieży, delegacjom parafialnym oraz wszystkim niosącym relikwie świętych i błogosławionych.

»

Jubileusz 70 lecia kapłaństwa ks. Aleksandra Jaszczura

W pierwszą sobotę października 2022 r., w Myśliborskiej Kolegiacie Św. Jana Chrzciciela, obchodzono uroczyste dziękczynienia za 70 lat kapłaństwa najstarszego prezbitera Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, księdza prałata Aleksandra Jaszczura. Z tej okazji władze miasta Myślibórz nadały Jubilatowi honorowe obywatelstwo.

Fot. ks. Robert Gołębiowski

»

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

W dniach 23 - 24 września 2022 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga, a homilię wygłosił Biskup Henryk Wejman. Całonocne czuwanie pielgrzymów zakończone zostało poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności