Abp. Andrzej Dzięga
bp Henryk Wejman
Caritas
Centrum Formacji Biblijnej
duszpasterstwo rodzin
Ewangelizacja
Hymn Trzech Młodzieńców
Jan Paweł II
katechumenat
Kościół lokalny
Liturgia
Marsz dla Życia
Maryja
Miłosierdzie
młodzież
Muzyka Kościelna
Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Noc Konfesjonałów
Ojciec święty
Psalmy
rekolekcje
rekolekcje dla małżeństw
Rokitno
sanktuarium
Seminarium Duchowne
studenci
studium Pisma św.
Szczecin
szkoła biblijna
Światowe Dni Młodych
Tydzień Biblijny
Tydzień Słowa Bożego
życie konsekrowane
Szczecin
Karola Wojtyły związki ze Szczecinem - specjalna wystawa na beatyfikację
Przygotowana na szesnastu planszach wystawa Z Ewangelią w ręku i z modlitwą na ustach. Karola Wojtyły związki ze Szczecinem powstała dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie z Miastem Szczecin i Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską. Miejscem jej prezentacji są Jasne Błonia im. Jana Pawła II (przy Urzędzie Miasta). Otwarcie nastapiło 1 maja 2011 r., po zakończeniu transmisji z uroczystości beatyfikacyjnych.
Nim Szczecin przywitał papieża Jana Pawła II, trzykrotnie witał Karola Wojtyłę – biskupa i kardynała, choć większą wagę do tych odwiedzin zaczęto przykładać dopiero po niespodziewanym wyniku konklawe z 1978 r. W pierwszych latach posługi największe znaczenie miało duchowe wsparcie papieża dla uczestników społecznego protestu w Sierpniu ’80 oraz spotkanie na Jasnej Górze z 1983 r., podczas którego zwrócił się on bezpośrednio do wiernych diecezji szczecińsko-kamieńskiej, przypominając że to właśnie w Szczecinie „robotnik polski upomniał się o siebie z Ewangelią w ręku i z modlitwą na ustach”. Jako niemal ostatnie z największych polskich miast – obok Gdańska i Łodzi – Szczecin na przyjęcie głowy Kościoła katolickiego czekać musiał blisko dziewięć lat od inauguracji pontyfikatu.
Kolejne lata to m.in. wsparcie strajkujących w 1988 r., podniesienie diecezji szczecińsko-kamieńskiej do godności metropolii w 1992 r. czy zaangażowanie w utworzenie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. W podziękowaniu za wszystkie słowa, które papież wypowiedział w Szczecinie i do szczecinian, uznając go rzecznikiem wielkości, dojrzałości i prężności miasta, w 2002 r. przyznano mu Honorowe Obywatelstwo.
Autorzy wystwawy – Paweł Knap i Paweł Miedziński ze szczecińskiego oddziału IPN – wykorzystali m.in. zdjęcia autorstwa Krystyny Łyczywek, Ewy Łyczywek-Pałki, Zbigniewa Wróblewskiego oraz ze zbiorów PAP, Archiwum IPN, Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i ks. Artura Rasmusa.