Abp. Andrzej Dzięga
bp Henryk Wejman
Caritas
Centrum Formacji Biblijnej
duszpasterstwo rodzin
Ewangelizacja
Hymn Trzech Młodzieńców
Jan Paweł II
katechumenat
Kościół lokalny
Liturgia
Marsz dla Życia
Maryja
Miłosierdzie
młodzież
Muzyka Kościelna
Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Noc Konfesjonałów
Ojciec święty
Psalmy
rekolekcje
rekolekcje dla małżeństw
Rokitno
sanktuarium
Seminarium Duchowne
studenci
studium Pisma św.
Szczecin
szkoła biblijna
Światowe Dni Młodych
Tydzień Biblijny
Tydzień Słowa Bożego
życie konsekrowane
Niedziela świadectw, czyli Archidiecezjalny Dzień Życia
Jak co roku bezpośrednim przygotowaniem duchowym do Marszu dla Życia będzie „Niedziela świadectw”, czyli ustanowiony przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Archidiecezjalny Dzień Życia przypadający na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku liturgiczne obchody Archidiecezjalnego Dnia Życia zostały przeniesione na poniedziałek 8 kwietnia.
Tego dnia w wielu parafiach wierni będą mogli uroczyście podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Również w czasie uroczystej Mszy świętej po Marszu dla Życia w dniu 14 kwietnia, będzie można podjąć to modlitewne zobowiązanie.
Celem Archidiecezjalnego Dnia Życia jest przygotowanie wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz promocja wartości ludzkiego życia, wyrażonych w corocznej manifestacji - szczecińskim Marszu dla Życia, który jak co roku odbędzie się w drugą niedzielę po Wielkanocy, przypadającą w tym roku na 14 kwietnia.
Dotychczasowe doświadczenia z przeprowadzania Niedzieli świadectw są bardzo pozytywne. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób - duchownych i świeckich - więcej osób dowiaduje się o tej niezwykłej, modlitewnej formie walki o życie i coraz więcej osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
W ubiegłym roku na terenie naszej archidiecezji ponad 4 tys. osób włączyło się w tę niezwykłą modlitwę. Każdy może w ten sposób przyczynić się do budowania Armii Modlitwy w obronie życia, a właśnie modlitwą możemy zdziałać najwięcej.
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego polega na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy, jednej dziesiątki różańca wraz ze specjalną modlitwą oraz podjęciu dobrowolnego postanowienia. Może ją podjąć każdy: osoby świeckie, kobiety, mężczyźni, osoby chore, dzieci pod opieką rodziców. Można również podejmować ją wielokrotnie, pod warunkiem wypełnienia poprzednich zobowiązań. Krótkotrwałe przerwanie Duchowej Adopcji nie jest grzechem, natomiast długa przerwa (miesiąc, dwa) przerywa Duchową Adopcję. Należy wtedy ponowić przyrzeczenie i starać się je dotrzymać. Jedynie świadome zlekceważenie złożonego Bogu przyrzeczenia jest grzechem.
Wszystkich, chcących włączyć się w to wydarzenie - powiedzieć, bądź przeczytać świadectwo o obronie ludzkiego życia, rozdawać ulotki promujące Marsz dla Życia - prosimy o kontakt pod nr. tel. 783981818 lub adres e-mail: prorodzina@wp.pl. Zgłoszenia prosimy kierować najpóźniej do 28 marca.