Abp. Andrzej Dzięga
bp Henryk Wejman
Caritas
Centrum Formacji Biblijnej
duszpasterstwo rodzin
Ewangelizacja
Hymn Trzech Młodzieńców
Jan Paweł II
katechumenat
Kościół lokalny
Liturgia
Marsz dla Życia
Maryja
Miłosierdzie
młodzież
Muzyka Kościelna
Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Noc Konfesjonałów
Ojciec święty
Psalmy
rekolekcje
rekolekcje dla małżeństw
Rokitno
sanktuarium
Seminarium Duchowne
studenci
studium Pisma św.
Szczecin
szkoła biblijna
Światowe Dni Młodych
Tydzień Biblijny
Tydzień Słowa Bożego
życie konsekrowane
Kościół lokalny
Poświęcenie kościoła w Niemicy
W niedzielę, 25 września 2016 r.,ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, dokonał uroczystego poświęcenia ołtarza oraz odnowionego wnętrza kościoła filialnego w Niemicy, tym samym trwale potwierdzając tytuł św. Michała Archanioła.
Zdjęcia: ks. R. Gołębiowski
Dokładna data powstania świątyni nie jest znana. Zamieszczona na belkach znajdujących się w kopule wieży przybudowanej do kościoła data, pozwala osadzić powstanie kościoła przed 1647 rokiem. Z zapisów historycznych wiadomo, że konstrukcja pierwotnej świątyni uległa zawaleniu, dlatego została na nowo zaprojektowana przez żyjącego z latach 1748-1808 Davida Gilly i służyła jako miejsce modlitwy Wspólnoty Ewangelicko-Augsburskiej.
Kościół w niezniszczonym stanie przetrwał II wojnę światową. Osiedlający się przesiedleńcy przystosowali świątynię do potrzeb liturgii katolickiej. Poświęcenie kościoła odbyło się 29 września 1946 r. przez Ks. Dziekana Michała Kaspruka. Wówczas posługę duszpasterską pełnili kapłani z Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Golczewie. Od 25 kwietnia 1973 r. kościół w Niemicy stał się oficjalnie kościołem filialnym Parafii pw. Chrystusa Króla w Kozielicach.
Rozpoczęte w 2012 r. przez Ks. Proboszcza Janusza Mieszkowskiego kompleksowe prace remontowo-renowacyjne doprowadziły do gruntownego całościowego remontu murów oraz całej konstrukcji ryglowej świątyni. Tak szeroko zakrojone prace remontowe były możliwe dzięki środkom uzyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ofiarności wiernych oraz wsparciu ludzi dobrej woli.