1 Jan Paweł II | Kościół Szczecińsko-kamieński

Jan Paweł II

Jan Paweł II 22 grudnia 2023 11:14 wyświetleń: 2975
Tematy: Kościół lokalny (120) | duszpasterstwo rodzin (16) | Jan Paweł II (8) |

Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach 6-13.01.2024 r.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zatwierdził załączony plan peregrynacji zakładający modlitwy w obecności relikwii w ponad pięćdziesięciu miejscach Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach 6-13. stycznia 2024 r.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zatwierdził załączony plan peregrynacji zakładający modlitwy w obecności relikwii w ponad pięćdziesięciu miejscach Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

 

1) Założeniem programu peregrynacji jest jak najlepsze wykorzystanie przeznaczonego dla naszej archidiecezji czasu i danie kapłanom i wiernym jak najszerszych możliwości nawiedzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, z nadzieją na liczne modlitwy dla odrodzenia i umocnienia małżeństw i rodzin oraz otwarcia się na łaski płynące przez tajemnicę świętych obcowania.

2) Prosimy wszystkich o pomoc w promocji tego wydarzenia w ogłoszeniach parafialnych, mediach elektronicznych i innych formach, które pomogą zachęcić wiernych do zapoznania się z przykładem świętości tej polskiej rodziny i uczestniczenia w modlitwach w jedności całego Kościoła w Polsce.

3) Zachęcamy Duszpasterzy do skorzystania na poszczególnych stacjach z załączonych materiałów przygotowanych przez Archidiecezję Przemyską i przesłaną przez KODR (Formularz Mszy Świętej we wspomnienie błogosławionych męczenników, litania i inne modlitwy łącznie z rozważaniami różańcowymi i drogi krzyżowej) oraz do przeprowadzania odnowienia przyrzeczeń małżeńskichwg słów, które wypowiedział św. Jan Paweł II 11.06.1987 r. w Szczecinie (tekst w załączeniu). Przygotowane zostały także wezwania modlitwy wiernych.

4) Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w promocję przeprowadzonego przez Wydział Wychowania Katolickiego tematycznego konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wręczenie nagród nastąpi w trakcie peregrynacji o czym zainteresowani zostaną powiadomieni.

5) Przypominamy historyczne słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Szczecinie 11. czerwca 1987 r.

 

6) Poniżej przekazujemy zdjęcia z przedstawienia, które zostało zaprezentowane dzieciom i rodzicom podczas tegorocznego Balu Wszystkich Świętych w jednej ze szczecińskich szkół podstawowych. Jeśli ktoś z Księży jest zainteresowany, aby umożliwić swoim parafianom obejrzenie tego przedstawienia to jest w poczcie kurialnej został podany numer kontaktowy do organizatorów przedstawienia.

 

Serdecznie dziękuję księżom, siostrom zakonnym i świeckim za życzliwość i wszelkie zaangażowanie to dzieło wspólnoty naszego lokalnego Kościoła w jedności z wszystkimi wierzącymi w naszej Ojczyźnie. Szczególne podziękowanie  za pomoc Fundacji Szczecińska, Fundacji Donum Vitae, Bractwu Małych Stópek oraz Wspólnotom:  Ognisko Świętej Rodziny i Domowy Kosciół.

 

ks. Tomasz Ceniuch, tel. 504760504

 

aktualizowano: 2024-03-06 11:20

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa dojechała na Jasną Górę

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zameldowała się przed Cudownym Obrazem w częstochowskim sanktuarium. Jej uczestnicy w tydzień przejechali ponad 600 kilometrów. Do celu dotarło ponad 170 pielgrzymów.

»

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone