Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 24 grudnia 2011 01:14 wyświetleń: 15050
Tematy: Abp. Andrzej Dzięga (93) |

Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2011

Słowo Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2011 r. oraz życzenia świąteczne - wersja .mp3

Zobacz również podsumowanie roku 2011 i życzenia na Nowy Rok 2012 - wersja video

/fot.: Łukasz Szełemej /

Boże Narodzenie
to jakby wieczność Boga przychodziła,
by nawiedzić czas człowieka
/Bł. Jan Paweł II/

 

Umiłowane Dzieci Boże, mieszkańcy Ziemi nad Odrą i Bałtykiem i wszyscy goście z nami świętujący.

Jednorodzony Syn Przedwiecznego Ojca, przychodząc do nas poprzez Narodzenie z Niepokalanej Dziewicy Maryi i przez znak Betlejemskiego Żłóbka, otworzył nam długo oczekiwaną drogę wiecznego zbawienia. Przy tym Żłóbku spotykamy się wszyscy – głęboko wierzący z inaczej wierzącymi, także wielu formalnie niewierzących – wszyscy na swój sposób czujemy sercem, że stając przy Żłóbku i patrząc na Dziecię Jezus odnajdujemy własne człowieczeństwo. Powraca nam ono w obrazie domu rodzinnego. Może jest to obraz z lat naszego dzieciństwa, a może – szczególnie w sercach tych, którym nie było dane doświadczyć dobrego domu rodzinnego w dzieciństwie – jest jedynie obraz domu wymarzonego dla własnej rodziny. Przy Żłóbku nabieramy przekonania, że taki Dom jest zawsze możliwy, gdy zechcemy go budować z Narodzonym Jezusem.

W tym roku rozważamy te prawdy powracając do słów duszpasterskiego hasła: „Kościół naszym domem”. Święty Augustyn z Hippony mawiał: „W jakiej mierze ktoś kocha Kościół Chrystusa, w takiej ma Ducha Świętego”. Jest to przecież Duch jedności, Rodziny, wspólnoty. To jest Duch dobrego, człowieczego, zbożnego Domu. Z tego Ducha Świętego Maryja poczęła Syna Bożego.
Umiłowani.

Błogosławiony i pełen wewnętrznego Pokoju czas Bożego Narodzenia niech stanie się dla wszystkich Was źródłem głębokiej duchowej radości oraz źródłem nowej nadziei pośród trosk, problemów i wielu pytań. Niech wzbudzi w Was nową siłę ducha, mocą której ożywać będą rodziny, środowiska i wspólnoty, a także cały Naród, zatroskany znowu o dobro wspólne, o Rzeczpospolitą, o Naszą Ojczyznę – Polskę, mocarną Bożym Duchem dzięki Narodzonemu Jezusowi.

Każdemu i każdej z Was, a także Waszym Rodzinom i wspólnotom modlitewnym, szczerym sercem życzę błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Sam Bóg niech prowadzi Was w nadchodzący – szczególnie trudny, ale też szczególnie potrzebujący dobrych ludzi – Bożych ludzi – Rok 2012.
Na to Świętowanie i na ten Nowy Czas błogosławię Wam w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

/-/ +Arcybiskup Andrzej
Metropolita Szczecińsko-Kamieński


Szczecin, Boże Narodzenie 2011

aktualizowano: 2013-03-05 00:04

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone