1 Abp. Andrzej Dzięga | Kościół Szczecińsko-kamieński

Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 18 listopada 2012 13:48 wyświetleń: 24384
Tematy: Kościół lokalny (121) | Abp. Andrzej Dzięga (93) |

X rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi

Dziesiąta rocznica sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, przypadająca w sobotę, 24 listopada br. stanowi okazję, aby wyrazić Bogu wdzięczność za dar posługi biskupiej Pasterza naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

Ponadto w sobotę, 24 listopada br., po południu Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce spotka się z klerykami i profesorami Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

 

Zjednoczeni w tym dniu we wspólnocie wiary podczas wspólnie przeżywanej Mszy Świętej pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskupa Metropolitę modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

Posługa biskupia Ks. Arcybiskupa Metropolity realizowana w ciągu 10 lat wydała obfite owoce duszpasterskie w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, w wymiarze Kościoła powszechnego, Kościoła w Polsce, a także w życiu ludzi, których Pan Bóg powierzył Jego trosce i prowadzeniu na drogach poznawania oraz naśladowania Jezusa Chrystusa.

Z radością dołączamy do grona osób dziękujących Bogu uroczystym „Te Deum laudamus” za dziesięć lat pasterskiego posługiwania, które cechuje się głęboką wiarą, proklamacją pełnego nadziei przesłania Ewangelii, żarliwą modlitwą, Mocą Bożą uobecnianą w darze Eucharystii, prowadzącą ku pogłębionej kontemplacji Jezusa Chrystusa.

W duchowej łączności z wszystkimi wiernymi całej Archidiecezji, którzy w tych dniach jednoczą się wokół Księdza Arcybiskupa Metropolity z okazji dziesiątej rocznicy sakry biskupiej, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów, szczególnie błogosławieństwa towarzyszącego pasterskiemu zaangażowaniu w codziennej realizacji zawołania: „Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3b). Orędownictwo Maryi – Królowej Apostołów oraz świętych patronów, szczególnie św. Andrzeja Boboli, niech wspiera Pasterza Kościoła nad Odrą i Bałtykiem w kolejnych latach służby Bogu i człowiekowi w całym Kościele oraz dla dobra umiłowanej Ojczyzny.

Siły duchowe i fizyczne wspierane łaską dobrego zdrowia oraz umacniane darami Ducha Świętego niech pozwalają Księdzu Arcybiskupowi, jak to miało miejsce w ciągu minionych 10 lat, ofiarnie służyć wszystkim wiernym. Na tej drodze niech nigdy nie zabraknie życzliwości ludzkiej oraz serdeczności i wdzięczności tych, którzy wzrastają duchowo, budując swoją relację z Bogiem, dzięki posłudze Księdza Arcybiskupa Metropolity.

Ks. kan. dr Piotr Skiba
Wikariusz Biskupi

aktualizowano: 2013-03-05 00:07

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa dojechała na Jasną Górę

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zameldowała się przed Cudownym Obrazem w częstochowskim sanktuarium. Jej uczestnicy w tydzień przejechali ponad 600 kilometrów. Do celu dotarło ponad 170 pielgrzymów.

»

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone