Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 18 listopada 2012 13:48 wyświetleń: 20606
Tematy: Kościół lokalny (109) | Abp. Andrzej Dzięga (93) |

X rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi

Dziesiąta rocznica sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, przypadająca w sobotę, 24 listopada br. stanowi okazję, aby wyrazić Bogu wdzięczność za dar posługi biskupiej Pasterza naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

Ponadto w sobotę, 24 listopada br., po południu Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce spotka się z klerykami i profesorami Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

 

Zjednoczeni w tym dniu we wspólnocie wiary podczas wspólnie przeżywanej Mszy Świętej pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskupa Metropolitę modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

Posługa biskupia Ks. Arcybiskupa Metropolity realizowana w ciągu 10 lat wydała obfite owoce duszpasterskie w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, w wymiarze Kościoła powszechnego, Kościoła w Polsce, a także w życiu ludzi, których Pan Bóg powierzył Jego trosce i prowadzeniu na drogach poznawania oraz naśladowania Jezusa Chrystusa.

Z radością dołączamy do grona osób dziękujących Bogu uroczystym „Te Deum laudamus” za dziesięć lat pasterskiego posługiwania, które cechuje się głęboką wiarą, proklamacją pełnego nadziei przesłania Ewangelii, żarliwą modlitwą, Mocą Bożą uobecnianą w darze Eucharystii, prowadzącą ku pogłębionej kontemplacji Jezusa Chrystusa.

W duchowej łączności z wszystkimi wiernymi całej Archidiecezji, którzy w tych dniach jednoczą się wokół Księdza Arcybiskupa Metropolity z okazji dziesiątej rocznicy sakry biskupiej, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów, szczególnie błogosławieństwa towarzyszącego pasterskiemu zaangażowaniu w codziennej realizacji zawołania: „Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3b). Orędownictwo Maryi – Królowej Apostołów oraz świętych patronów, szczególnie św. Andrzeja Boboli, niech wspiera Pasterza Kościoła nad Odrą i Bałtykiem w kolejnych latach służby Bogu i człowiekowi w całym Kościele oraz dla dobra umiłowanej Ojczyzny.

Siły duchowe i fizyczne wspierane łaską dobrego zdrowia oraz umacniane darami Ducha Świętego niech pozwalają Księdzu Arcybiskupowi, jak to miało miejsce w ciągu minionych 10 lat, ofiarnie służyć wszystkim wiernym. Na tej drodze niech nigdy nie zabraknie życzliwości ludzkiej oraz serdeczności i wdzięczności tych, którzy wzrastają duchowo, budując swoją relację z Bogiem, dzięki posłudze Księdza Arcybiskupa Metropolity.

Ks. kan. dr Piotr Skiba
Wikariusz Biskupi

aktualizowano: 2013-03-05 00:07

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone