1 Abp. Andrzej Dzięga | Kościół Szczecińsko-kamieński

Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 24 grudnia 2016 21:42 wyświetleń: 18886 S.Z.
Tematy: Abp. Andrzej Dzięga (93) |

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2016

Słowo Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, na Uroczystość  Narodzenia Pańskiego (wersja audio) oraz życzenia świąteczne.

Oto zwiastuję wam radość wielką,
która będzie udziałem wszystkich narodów.
Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel
”.

/Łk 2,10-11/

Życzenia Świąteczne z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego 2016 r.

Drodzy Bracia kapłani,
osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi Diecezjanie oraz Goście,
świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa

Gdy pasterze usłyszeli orędzie Anioła oznajmiające narodziny Mesjasza „udali się tam z pospiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę leżące w żłobie” /Łk 2,16/. Ten przykład pasterzy przynagla także nas, abyśmy i my przybywając do Betlejemskiej Groty wpatrywali się w Nowonarodzonego Syna Bożego, czerpiąc przez Niego ze źródła miłosierdzia Ojca.

W Betlejemskiej Grocie spotykamy Maryję, która „zachowywała wszystkie te sprawy w swoim sercu” /Łk 2,19/. Jej Niepokalane Serce wprowadza nas w tajemnicę rozpoczynającego się roku 2017, roku stulecia Jej objawień w Fatimie oraz trzechsetlecia koronacji Jej Jasnogórskiego Wizerunku. Po Jubileuszu Bożego Miłosierdzia, o którym św. Jan Paweł II napisał, że polega na wydobywaniu dobra spod nawarstwień zła /Encyklika O Bożym Miłosierdziu 6/, po narodowym odnowieniu łaski Chrztu Świętego, po doświadczeniu młodości Kościoła zgromadzonego przy Papieżu Franciszku, to właśnie Maryja zaprasza nas do realizacji tych Prawd w naszym codziennym życiu i - przypominając zbawcze orędzie swojego Syna - zaprasza nas na drogę Fatimskiego nawrócenia i modlitwy.

Niech Święta Narodzenia Pańskiego i nadchodzący Rok 2017, przez obecność i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, obfituje we wszelkie łaski od narodzonego Zbawiciela wspierając dobre dzieła, które jako Uczniowie Pana podejmujemy w codzienności naszego chrześcijańskiego życia.

 

 /-/ + Andrzej Dzięga     
Arcybiskup Metropolita   
Szczecińsko-Kamieński   

Szczecin, Boże Narodzenie 2016 r.

aktualizowano: 2017-01-10 20:20

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone