1 „Powszechny Tydzień misyjny” w naszej Archidiecezji - październik 2023 roku | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła VIII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

POMOC POTRZEBUJĄCYM

POMOC POTRZEBUJĄCYM 27 października 2023 11:53 wyświetleń: 1246 Krzysztof Grabczak

„Powszechny Tydzień misyjny” w naszej Archidiecezji - październik 2023 roku

Czekaliśmy z niecierpliwością na ten czas. Już od 2 października gościmy na terenie naszej Archidiecezji ks. Josepha Mwarabu z Kenii, który spotyka się z uczniami i nauczycielami naszych zachodniopomorskich szkół.

14 października do Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku przybyli wspaniali Goście na „Spotkanie Przyjaciół Misji”. Podczas gali wyróżniono Różami Świętej Tereski osoby, które w sposób szczególny wkładają swoje serce i niosą pomoc w krajach misyjnych lub wspierają te dzieła z Polski.

Wyróżnieni zostali:
1. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Przybiernowie, której Proboszczem jest ks. Ryszard Iwaniuk
2. Ksiądz Jacek Golombek dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej
3. Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny ze Szczecina
4. Siostra Anna Jarosz
5. Magdalena Zarębska-Kulesza
6. Anna i Robert Siudek


Na wspólną Agape zaprosił ks. Proboszcz Paweł Płaczek do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krępsku, gdzie wszyscy mogli skosztować polskiej kuchni i wspaniałych, domowych wypieków. Mogliśmy również usłyszeć świadectwo Siostry Cynthii z Nigerii oraz Mwarabu Hiribae Joseph z Kenii. Aneta Siudek i Robert Siudek opowiedzieli wszystkim o możliwościach wsparcia dzieł misyjnych w naszej diecezji, zwłaszcza w Kipsing i Isiolo oraz adopcji na odległość, która jest przepustką do dostępu do edukacji dla dzieci.
Animacja misyjna potrwa do 29 października. Ks. Joseph odwiedzi łącznie 42 placówki oświatowe oraz 7 parafii.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to wyjątkowe dzieło Kościoła.

aktualizowano: 2023-12-04 11:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Inauguracja i odpusty na Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainauguruje Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Z racji Jubileuszowego Roku Ottonowego Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności