Niedziela, 25 października 2020 r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora XXX Niedziela okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Marsz dla Życia

Marsz dla Życia 13 kwietnia 2012 11:34 wyświetleń: 6649 ks. S. Zyga

X Szczeciński Marsz dla Życia rusza 22 kwietnia 2012

X Szczeciński Marsz dla Życia odbędzie się 22 kwietnia 2012 r. Hasło; „Liczy się Prawda” ma zwrócić społeczną uwagę na liczne błędne interpretacje i przekonania w aspekcie ludzkiej seksualności, płodności i wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, jakie funkcjonują w przestrzeni publicznej.

Zobacz galerię z ubiegłego roku oraz relację filmową.

 

Encyklika papieża Pawła VI – Humane vitae – ogłoszona 40 lat temu odpowiada na szereg pytań i wątpliwości jakie podnoszone są w różnych środowiskach wypaczając właściwy stosunek człowieka wobec tych zagadnień. W zamyśle Boga seksualność jest miejscem wyrażania miłości i przekazywania życia, ale może też stać się miejscem wyrażania przemocy (do gwałtu włącznie) i przekazywania śmierci (do AIDS i aborcji włącznie). Kościół ukazuje wielkość człowieka, który jest zdolny do tego, by kierować własną seksualnością w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dla środowisk liberalnych wiedza o seksualności ogranicza się wielokrotnie do tworzenia fikcyjnego przekonania, że współżycie seksualne nie musi się wiązać z odpowiedzialnością i konsekwencjami. W rzeczywistości jest to zachęta do wyuzdania, demoralizacji i braku szacunku do fundamentalnych dla człowieka wartości. Oczywistą konsekwencją takiego myślenia jest odrzucenie prawdy o życiu człowieka, o jego początku, godności i podmiotowości.

W związku z tym tegoroczny Marsz dla Życia ma zwrócić uwagę na dokument Kościoła Katolickiego, który porządkuje wiedzę i kieruje myślenie współczesnego człowieka we właściwym kierunku. W Marszu dla Życia zostanie poniesiona przepisana przez młodzież encyklika Humane Vita na 150 metrowy pas materiału, a hasła mają odkłamywać fałszywe przekonania w tym aspekcie. Uczestnicy manifestacji poniosą przygotowane przez siebie transparenty, flagi i tablice z hasłami, a dzieci tradycyjnie wypuszczą do nieba balony z helem zanosząc w sposób symboliczny swoje dziecięce modlitwy do Pana.

W związku z tym wydarzeniem organizator X Szczecińskiego Marszu dla Życia – Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zachęca do oddawania krwi w Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa. Każda osoba, która odda krew na hasło: „Caritas” otrzyma stópki – znaczek obrońców życia. Małe, metalowe stopki w skali 1:1 wizualizują autentyczną wielkość stópek dziecka w 10 tygodniu życia pod sercem matki.

Na Jasnych Błoniach tuż przed godz. 15.00 będzie miała również swój finał akcja: „Pielucha dla malucha”. Jednorazowe pieluchy, które zbierane były przez młodzież, instytucje, osoby prywatne zostaną złożone w jednym miejscu, a następnie zostaną przekazane do Domów Samotnej matki na terenie archidiecezji. Bardzo konkretna, rzeczowa pomoc ma być dowodem troski obrońców życia nie tylko dla tych najmniejszych zagrożonych śmiercią w łonie matki, ale również dla tych dzieci, które z różnych powodów nie znalazły jeszcze miejsca w kochającej, bezpiecznej rodzinie.

X Szczeciński Marsz dla Życia tradycyjnie wyruszy z Jasnych Błoni o godz. 15.00, przejdzie głównymi ulicami miasta do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W ubiegłym roku blisko 4 tysiące osób z terenu naszej archidiecezji wzięło w duchową opiekę jedno zagrożone dziecko i jego rodziców.

 

W imieniu organizatorów: Joanna Szałata (Civitas Christiana)

aktualizowano: 2012-04-23 17:39
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Stolica Apostolska: odpust dla wiernych zmarłych – przez cały listopad

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

»

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej

Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej. Dyspensa jest ważna do czasu obowiązywania poziomu obostrzeń włąściwych dla strefy czerwonej.

»

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności