Niedziela, 25 października 2020 r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora XXX Niedziela okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Marsz dla Życia

Marsz dla Życia 19 kwietnia 2009 20:44 wyświetleń: 6870

Wielotysięczny Marsz dla Życia w Szczecinie

W ponad półkilometrowym pochodzie młodych ludzi z flagami i symbolicznymi żaglami oraz z 3. tysiącami kolorowych balonów wzięło udział ok. 6 tyś osób, którzy przeszli z Jasnych Błoni do Bazyliki katedralnej w szczecińskim Marszu dla Życia. Marsz poprowadził Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
 
Kolejny szczeciński Marsz dla Życia odbył się 19 kwietnia br. Hasło przewodnie - Rzeka życia, wypłyń na głębię”, w swojej symbolice nawiązuje do tych wątków nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, które poruszył min. w czasie homilii na Jasnych Błoniach w Szczecinie w 1987 r. i wielokrotnie powtarzał na spotkaniach z młodymi. Znamienne słowa papieża o żeglarzu i zmaganiu się człowieka z wichrami „słabości i namiętności” i wypłynięciu na głębię stały się głównym przesłaniem tegorocznego Marszu dla Życia.
 
W Marszu wzięły udział ruchy, stowarzyszenia, instytucje stojące na straży życia i jego godności, parafie, a nawet poszczególne rodziny. Na przygotowanych żaglach składane były podpisy przez osoby, które świadomie przyjęły postawę obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wielość, rozmiar i różnorodność żagli, a także ilość złożonych podpisów będzie odzwierciedlała stopień dojrzałości chrześcijańskiej uczestników.
 
Bardzo ważną inicjatywą, w której od dwóch lat bierze udział znacząca liczba ludzi młodych jest kolejna akcja: „Uratuj różaniec”. W czasie „Nocnych spotkań z papieżem” organizowanych przez Stowarzyszenie "Civitas Christiana" młodzież „produkuje” różańce na rękę dla osób, które podczas Mszy Świętej kończacej Marsz dla Życia podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
W akcję włączają się wierni z całej diecezji poprzez oddawanie starych, zniszczonych różańców, które młodzież po demontażu układa w dziesiątki. Zasadności tej akcji dowodzi fakt, iż w marcu tego roku ponad 1000 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby te codziennie odmawiają dziesiątkę różańca, specjalną modlitwę oraz podejmują jakąś ofiarę w jego intencji, a dnia 25 każdego miesiąca spotykają się na Eucharystii i wspólnej modlitwie w jednym ze szczecińskich kościołów. Po Mszy św. uczestniczą w spotkaniu formacyjno - edukacyjnym z liderami Ruchów Obrony Życia oraz otrzymują materiały formacyjne. Ogromna radość płynie z faktu, iż w to Dzieło Modlitwy włączyła się bardzo żywo Szczecińska Młodzież.
 
Zobacz:
 
 
aktualizowano: 2013-01-29 13:17
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Stolica Apostolska: odpust dla wiernych zmarłych – przez cały listopad

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

»

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej

Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej. Dyspensa jest ważna do czasu obowiązywania poziomu obostrzeń włąściwych dla strefy czerwonej.

»

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności