Czwartek, 22 października 2020 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Marsz dla Życia

Marsz dla Życia 13 lutego 2009 15:32 wyświetleń: 5202

Wieloletni program formacyjny pt::

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przy współpracy z Kurią Metropolitarną oraz Duszpasterstwem Akademickim uprzejmie informuje, iż wspólnie realizujemy wieloletni Programu Formacyjny pt.: „Poznajemy dokumenty Ojca świętego Jana Pawła II”. Adresujemy go szczególnie do młodzieży Pokolenia JP II, a pracę nad jej formacją traktujemy nie tylko jako jedno z istotnych zadań statutowych stowarzyszenia, ale jako jedno z najważniejszych współczesnych zadań, przed którymi postawił nas wszystkich Sługa Boży Jan Paweł II.  Należą do nich min.:

1. coroczne Marsze dla Życia z symboliką nawiązującą do jednego z wątków nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II organizowany również z okazji Dni Świętości Życia.

2. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego i Niedzielę Świadectw oraz comiesięczna Eucharystia w intencjach Obrony Życia wraz ze spotkaniami formacyjnymi Liderami Ruchów Obrony Życia

3. Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy nt. danego dokumentu na poziomie szkół ponad gimnazjalnych

4. Comiesięczne „Nocne spotkania z papieżem Janem Pawłem II”, w czasie których młodzież uczestniczy w zajęciach wykładowo – warsztatowych realizowanych przez wykładowców Wydz. Teologicznego US w ramach programu edukacyjnego pt.: „Stawać się sobą” oraz przygotowuje się do Marszu dla Życia

5. Pielgrzymki do miejsc świętych i odpowiedzi na Hasło Roku ogłaszanego przez papieża Benedykta XVI.

aktualizowano: 2009-02-13 15:45
Wszystkich rekordów:

Polecane:

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności