loading...

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

06 kwietnia 2012r. Odsłon: 47094

Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpoczął obchody Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Podczas liturgii Ksiądz Arcybiskup umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa Pana umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia, rozpoczynając noc adoracji, medytacji i czuwania połączoną z całonocną możliwością skorzystania ze spowiedzi w ramach tzw. nocy konfesjonałów.
Zdjęcia: Mateusz Tschech




Rok liturgiczny: A/II
XI Tydzień zwykły
św. Elizeusz, św. Prot, św. Rufin, św. Fortunat, św. Eteriusz
Ewangelia:
Mt 9, 36-38; 10, 1-8
© Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska - Wszelkie Prawa Zastrzeżone