Niedziela, 25 października 2020 r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora XXX Niedziela okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Marsz dla Życia

Marsz dla Życia 13 stycznia 2013 21:42 wyświetleń: 5276

Polscy Obrońcy Życia z Marszu dla Życia w Paryżu

Tegoroczny Paryski Marsz dla Życia w obronie nienarodzonych celowo połączony został z manifestacją przeciwko ustawie dotyczącej otwarcia instytucji małżeństwa dla osób jednej płci. Francuski rząd rozpoczął już prace legislacyjne nad tą ustawą. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku chce podjąć głosowanie.

Wprowadzenie nowej definicji małżeństwa będzie wiązało się z możliwością adopcji dziecka, a w perspektywie całkowitej wolności w sprawie In vitro, może otwierać drogę do metody matek – surogatek. Socjaliści – autorzy nowej ustawy oraz organizacje antyhomofobiczne – nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jaki przyniesie zmiana kilku słów i bardzo agresywnie naciskają do jej przyjęcia. Działania za przyjęciem ustawy wskazują na jej spore szanse, ale nie przesądzają w żaden sposób o finale głosowania.
Dlatego obrońcy życia i jego godności w dzisiejszej manifestacji po raz kolejny pragną wyrazić siłę swoich argumentów i nie zamierzają na tym poprzestać. W dzisiejszym marszu biorą udział liczne organizacje i ruchy związane nie tylko z kościołem katolickim i protestanckim, ale bardzo wiele środowisk świeckich, dla których pomysły socjalistów w każdym wymiarze godzą w człowieka i jego naturę.

Uczestnicy manifestacji zebrali się o godz. 13.00 na trzech odległych od siebie placach Paryża, by w jednym miejscu spotkać się i dotrzeć wspólnie do Pól Marcowych niedaleko Wieży Eiffla. Jest godz. 17.00, a od organizatorów dowiadujemy się, że niestety ze względu na ogromną ilość uczestników i zablokowanie części miasta, nie możemy wyruszyć z Placu Pinel. Już ponad cztery godziny uczestnicy wznoszą głośne okrzyki wyrażające swój sprzeciw wobec planowanej ustawie. Wspólnie odmówiony różaniec oraz skandowane hasła: „Francja za normalną rodziną”, „Mąż i żona – mężczyzna i kobieta”, „Nie! Dla małżeństwa jednej płci”, transparenty, plakaty i banery oddają klimat manifestacji, która wokół siebie gromadzi nie tylko całe rodziny i środowiska katolickie, ale pojedynczych ludzi.

 

Joanna Szałata
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Szczecinie
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia

aktualizowano: 2013-03-19 11:04
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Stolica Apostolska: odpust dla wiernych zmarłych – przez cały listopad

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

»

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej

Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej. Dyspensa jest ważna do czasu obowiązywania poziomu obostrzeń włąściwych dla strefy czerwonej.

»

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności