1 Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego - IX edycja | Kościół Szczecińsko-kamieński
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA

KULTURA 20 września 2021 16:11 wyświetleń: 2333

Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego - IX edycja

SLAM – Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego, to skrót, który jest rozpoznawalny przez coraz większą grupę osób, zwłaszcza tych, które poszukują miejsca, gdzie mogą pogłębiać swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie służby liturgicznej i muzycznej. Już we wrześniu 2021 roku rozpocznie się kolejna edycja tych spotkań.

Osoby, które, od niespełna dziesięciu lat, zapisują się na kolejne edycje, spotykają się przez cały rok szkolny raz w miesiącu w Domu Generalnym Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża na szczecińskim Stołczynie. To tutaj, w jedną sobotę w każdym miesiącu, gromadzą się żeby zgłębiać dokumenty Kościoła dotyczące sprawowania Liturgii, jak również muzyki, która jest od wieków nieodłącznym elementem kultu Kościoła.

Każde spotkanie skupia się wokół konkretnego tematu, spójnego z poszczególnymi okresami liturgicznymi, które w danej chwili są przeżywane w Kościele. Podczas każdego spotkania kulminacyjnym punktem jest wspólnie przeżywana Eucharystia, z przepięknym, wcześniej przygotowanym, śpiewem. Niewątpliwie to, co warto podkreślić, to fakt, że szkoła ta nie wymaga ani umiejętności czytania nut, ani wykonywania w kościele posługi organisty, psalmisty, czy kantora. To wspaniałe miejsce zrzesza ludzi, którzy są zakochani w liturgii, albo zwyczajnie chcą ją bliżej poznać, lepiej zrozumieć, czy po prostu przeżywać ją bardziej świadomie.

Kolejna już edycja świadczy o tym, jak bardzo potrzeba miejsc, gdzie można uczyć się i pogłębiać wiedzę, a co za tym idzie, osobistą relację z Jezusem Chrystusem. Dowodem na to, że ta "szkoła" nie jest tylko "szkołą", ale czymś znacznie większym, bo "Wspólnotą", jest fakt, że po ukończeniu rocznego SLAMu można nadal rozwijać się przy Centrum Formacji Świeckich i jeszcze głębiej poznawać liturgię podczas spotkań absolwentów, jak również corocznych rekolekcji liturgiczno-muzycznych, które odbywają się w szczecińskim seminarium rokrocznie na początku września, a są właśnie współorganizowane przez grono absolwentów SLAMu.

Zaproszenie do Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego jest skierowane do tych wszystkim, którym bliskie jest piękno liturgii kościoła rzymsko-katolickiego, jak również muzyka, która ją zawsze ubogaca.

Szczegółowe informacje na temat zapisów można znaleźć na stronie www.centrumformacji.eu

e-mail: muzyka.liturgia@gmail.com

aktualizowano: 2022-01-03 08:27
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł Marsz dla Życia pod hasłem: "Życie nie zna granic". Uczestnicy nieśli przepisany na płótno dokument papieski, adhortację Jana Pawła II "Ecclesia in Europa". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu administrator apostolski, Biskup Zbigniew Zieliński odprawiona Msza święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Małgorzata Machowska-Szewczyk

 

»

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego na Wielkanoc 2024

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024.

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2024

W wielkopiątkowy wieczór Biskup Zbigniew Zieliński przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego, poprzedzona odśpiewaniem Pasji wg św. Jana Ewangelisty. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

 

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności