1 Spiritual Attack w Szczecinie | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 30 listopada 2023 r. imieniny: Andrzeja, Maury, OndraszkaCzwartek tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Andrzeja Apostoła

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA 17 maja 2011 12:55 wyświetleń: 7521

Spiritual Attack w Szczecinie

Wszystkich tych, którzy chcą się bawić bez używek zapraszamy już 21 maja o godzinie 21:00 do klubu Hala Arena przy Heya Club na jedyną w swoim rodzaju dyskotekę ewangelizacyjną Spiritual Attack - dance show, concert, disco no alco, clergy talk. Jest to atrakcyjna zabawa dla młodzieży, przebiegająca zgodnie z wartościami chrześcijańskimi.

 

Forum Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pod patronatem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi i pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej, Stowarzyszeniem Przyjaciół DA RAZEM, Domem Kultury „13 muz”, Zamkiem Książąt Pomorskich oraz Urzędem Wojewódzkim organizuje jedyną w swoim rodzaju, pierwszą w Szczecinie i szóstą w Polsce imprezę bez używek Spiritual Attack, która odbędzie się w Szczecinie, w dniu 21 maja 2011 r. Wydarzenie będzie miało miejsce w największym szczecińskim klubie Hala Arena przy Heya Club, przy ul. Czarneckiego 8.

Program Spiritual Attack składa się z szeregu projektów artystycznych. Wśród nich znajdują się m.in. koncerty lokalnych muzyków i występy artystów, pokazy taneczne szczecińskich szkół tańca, przedstawienie teatralne oraz widowiska muzyczno-wizualne. Ponadto w programie Spiritual Attack m.in. koncert grupy "Jesienni Przyjaciele", clergy-talk*, pokazy taneczne Kimama Dance Studio oraz występ gwiazdy You Can Dance - Grzegorza Jankowskiego.*„clergy talk" czyli możliwość rozmowy z kapłanami na każdy temat (w Lokomotywie i nie tylko). Pierwszą w Szczecinie – imprezę no alco, prowadzą rezydneci Heya&Pinokio

Wydarzenie jest wzorowane na dyskotece zrealizowanej w Łodzi, w dniu 21 listopada 2009 r., w której uczestniczyło ponad 3 tysiące osób. Projekt cieszył się dużą popularnością i stał się impulsem do następnych, cyklicznych wydarzeń o podobnym charakterze. Główną ideą tej wyjątkowej imprezy jest propagowanie wśród młodych ludzi zabawy bez alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów i innych używek. Poprzez formę inicjatywy pragniemy pokazać, że zabawa bez używek jest możliwa również w naszym mieście. Udział w bezużywkowej imprezie umożliwi odbiorcom szybką adopcję tej formy zabawy i aktywne propagowanie stylu życia bez wspomagaczy - mówią organizatorzy.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 1000 młodych ludzi z rejonu województwa zachodniopomorskiego, głównie ze Szczecina i Polic. Realizacja przedsięwzięcia będzie jednym z największych, szczecińskich wydarzeń kulturalnych dla młodych ludzi w tym roku. Impreza wpisuje się w tegoroczne obchody szczecińskich Juwenaliów i Majowego Ataku Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek oraz Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga.

Odwiedź również stronę oficjalną Spiritual Attack: www.spiritualattack.pl oraz nasz profil na Facebook`u.

Na imprezę zapraszamy osoby, które mają ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie zapraszamy oczywiście za zgodą rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Bilety w cenie 5 PLN można nabyć w następujących miejscach w centrum Szczecina:
- Kimama Dance Studio, ul. Tkacka 64;
- Heya Club, ul. Czarnieckiego 8;
- Kawiarenka "W Sercu", ul. Bogurodzicy 3;
- Księgarnia Katolicka, ul. Św. Wojciecha 1;
- Samorząd Studencki na Wydziale Teologicznym, ul. Papieża Pawła VI nr 2, (Ewelina Weznerowicz);
- Dom Studencki nr 5, ul. Al. Piastów 24, pokój 9012 (Bartek Sanocki);
- Dom Studencki nr 1 "Bakałarz", ul. Boh. Warszawy 75, (Piotr Zawendowski).

O bilety możesz również pytać w samorządzie szkolnym, samorządzie studenckim lub duszpasterstwie akademickim. Bilety będzie można nabyć także bezpośrednio przed wejściem na imprezę (w Hali Arena).

Impreza pod patronatem medialnym TVP Szczecin, Pomerania TV, Polskiego Radia Szczecin, portalu wSzczecinie.pl i diecezjalnego Portalu Młodych ICHTIS.info.

aktualizowano: 2011-05-26 14:48
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności