Piątek, 28 stycznia 2022 r. imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława Piątek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Tomasza z Akwinu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA

KULTURA 30 września 2010 20:10 wyświetleń: 7776 x. S.Z.

Powstała Rada Społeczna przy Arcybiskupie Metropolicie

W czwartek, 30 września 2010r., podczas uroczystości 120. rocznicy konsekracji Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie,  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zainaugurował pracę Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Szczecińsko-Kamieńskim.
Rada Społeczna zostaje powołana z zamiarem stworzenia płaszczyzny spotkania i dyskusji dla wszystkich, których łączy troska o wspólne dobro Szczecina i Regionu. Będzie to gremium składające się z przedstawicieli życia społecznego, gospodarczego i świata uniwersyteckiego.
Pomysł jej powołania zrodził się już na początku urzędowania Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w 2009 roku, kiedy Stocznia Szczecińska borykała się z problemami i walczono wówczas o uratowanie zakładu.
Skład Rady Społecznej:
ks. prof. Wiesław Dyk - delegat Arcybiskupa Metropolity ds Rady Społecznej
Członkowie Rady:
Czaboryk Włodzimierz - ekonomista
Paweł Gzyl - rady, politolog
dr Magdalena Fiternicka-Gorzko - socjolog, adiunkt Wydziału Humanistycznego US
chor. sztab. Dariusz Hawry - Straż Graniczna
Kazimierz Karapuda - przedsiębiorca
prof. Ireneusz Kojder - prof. medycyny
Robert Krupowicz - były Wojewoda Zachodniopomorski
prof. Piotr Masojć - były prorektor Akademii Rolniczej, biolog
prof. Andrzej Nowak - były rektor AR, mikrobiolog
Krzysztof Piotrowski - Holding byłej Stoczni Szczecińskiej S.A.
dr Jerzy  Sieńko - dr medycyny, transplantolog
Jacek Szlachcikowski - przedsiębiorca
dr Mieczysław Ustasiak - były senator RP
Ewaryst Waligórski - były Minister Transportu i Gospodarki Wodnej
Pierwsza Rada Społeczna w diecezji pracowała w latach 1989 - 1991 przy ówczesnym Biskupie Szczecińsko-Kamieńskim Kazimierzu Majdańskim.
aktualizowano: 2011-03-12 12:16
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022

We wtorek, 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).

»

Spotkanie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów

Dnia 29.01.2022 r. w gmachu WT US odbędzie się spotkanie Forum diecezjalnego etapu Synodu pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi i Ks. Bp. Henryka Wejmana, w którym uczestniczyć będą członkowie: Prezydium Synodu, Kolegium Synodu, Dekanalni Koordynatorzy Synodu oraz przedstawiciele wspólnot, które włączyły się w prace synodalne. 

»

Vademecum Synodu Biskupów

Zainteresowanych diecezjalnym etapem Synodu Biskupów zachęcamy do zapoznania się z Vademecum Synodu o synodalności, który stanowi podstawę prac zespołów synodalnych, powołanych w dekanatach i wspólnotach, które włączyły się w prace synodalne. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności