1
Ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych w ramach termomodernizacji budynku Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych p.w. Miłości Miłosiernej w Szczecinie – etap 2.
Szczecin, 18.12.2023 r.
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
P.W. Miłości Miłosiernej W Szczecinie
Strzałowska 26b
71-730 Szczecin
Ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych
1. Podmiot zamawiający
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych P.W. Miłości Miłosiernej W Szczecinie Strzałkowska 26b, 71-730 Szczecin.
2. Nazwa zadania
„Termomodernizacja budynku Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych p.w. Miłości Miłosiernej w Szczecinie – etap 2: Kompleksowa termodernizacja budynku Klasztoru z wyłączeniem prac wykonanych w etapie pierwszym(docieplenie - ściana zewnętrzna).
3. Zakres do wykonania
W ramach zadania planuje się wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Klasztoru polegającym w szczególności na likwidacji istniejącej kotłowni opartej na pracy dwóch kotłów gazowych jednofunkcyjnych o łącznej mocy 250 kW. w ich miejsce planuje się montaż nowej maszynowni opartej na dwóch pompach ciepła z wymiennikiem gruntowym(odwierty pionowe) o mocy 62 kW wraz z kotłem gazowym jako źródło szczytowe o mocy 50 kW. W ramach przebudowy systemu grzewczego planuje się też całkowitą wymianę sieci c.w.u oraz części c.o. Na potrzeby zużycia energii elektrycznej przez system grzewczy planuje się montaż instalacji PV o łącznej mocy 49 kWp. Planowane jest także docieplenie 442 m2 ścian w gruncie, 103 m2 ścian zewnętrznych cokołowych, 36 m2 stropu a także wymiana 10 sztuk drzwi zewnętrznych. Ponadto zaplanowano modernizację oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę 486 źródeł światła głównie typu świetlówkowego. Wszystkie termomodernizowane przegrody muszą spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku. W ramach zadania planowane jest wykonanie pełnej automatyki obiektu(pompy, termostaty itp.) wraz z wyodrębnionym opomiarowaniem zużycia energii elektrycznej, energii elektrycznej oświetlenia, energii pomocniczej, c.o, c.u.w, PV i PC. Sytsem BMS jako system otwarty z możliwością adaptacji kolejnych funkcjonalności.
Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania innych współczynników przenikania ciepła jednak nie gorszych niż wymienione w Audycie Energetycznym, spełniających(dla przegrody po dociepleniu) wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku.
Szczegółowy zakres elementów prac niezbędnych do wykonania przedstawiono w załączonym przedmiarze robót oraz Audycie Energetycznym.
4. Termin realizacji zadania
Na realizację zadania Zamawiający przeznaczył nie więcej niż 300 dni licząc od dnia przekazania placu budowy.
5. Dokumentacja udostępniana przez zamawiającego
- Załącznik nr 2: Audyt energetyczny zawierający zdjęcia, opisy, rzuty poszczególnych kondygnacji itp.;
- Załącznik nr 3: Przedmiar-kosztorys nakładczy jako materiał pomocniczy;
6. Termin składania ofert
Oferty należy składać w formie pisemnej drogą pocztową na druku stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia w terminie do dnia 3 stycznia 2024 roku włącznie. Dodatkowo należy przesłać na adres mailowy: karmel.szczecin@wp.pl potwierdzenie wysłania oferty z widoczną datą nadania. O ważności oferty decyduje data stempla pocztowego potwierdzającego nadania pisma z ofertą do tego dnia. Adres na który należy przesłać ofertę: Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Miłości Miłosiernej w Szczecinie, ul. Strzałowska 26b, 71-730 Szczecin.
7. Sposób oceny oferty
Najważniejszymi kryteriami przy wyborze Wykonawcy będzie najniższa cena za wykonanie zadania we wskazanym terminie oraz akceptacja wymogów uszanowania reguły ciszy w Klasztorze z dostosowaniem rytmu prac budowlanych do zasad życia Zakonu.
8. Wybór wykonawcy
W terminie do 14 kwietnia br. Zamawiający umieści informację na swojej stronie internetowej o złożonych ofertach i wyborze Wykonawcy.
9. Minimalne wymagania które musi spełnić Wykonawca prac
Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć uwiarygadniający dokument potwierdzający należyte wykonanie w ostatnich dwóch latach roboty budowlanej, termomodernizacyjnej, której elementem było wykonanie analogicznych lub zbliżonych usprawnień wynikających z zakresu planowanych prac na kwotę nie mniejszą niż 2 mln zł netto.
10. Kontakt z Zamawiającym
Z uwagi na kontemplacyjny charakter życia Sióstr Zakonnych, Siostry korzystają z poczty elektronicznej w ograniczonym wymiarze. Brak jest też możliwości kontaktu telefonicznego.
11. Informacje dodatkowe
Z uwagi na kontemplacyjny charakter życia Sióstr Zakonnych przy realizacji przedsięwzięcia zachodzi konieczność podjęcia szczególnych form realizacji zadania polegających na wykonywaniu prac budowlanych z zachowaniem norm i zasad funkcjonowania Klasztoru.
Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz
W Uroczystość Wszystkich Świętych w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostały odprawione Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Głównej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. abp Wiesław Śmigiel, metropolita szczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił ks. bp. Henryk Wejman. Po Mszy św. wyruszyła procesja modlitewna za zmarłych zakończona przy grobowcu kapłańskim.
Fot. ks. Daniel Majchrzak
»