1 List Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do pobitego kapłana | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 06 kwietnia 2025 r. imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza V Niedziela Wielkiego Postu
15 Noc Konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

INSTYTUCJE 30 lipca 2019 20:06 wyświetleń: 2679

List Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do pobitego kapłana

Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce – napisał przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do ks. Aleksandra Ziejewskiego, proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, który został pobity w niedzielę 28 lipca.


Publikujemy pełną treść listu do ks. prał. Aleksandra Ziejewskiego:


Czcigodny Księże Prałacie Dziekanie,

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o fizycznej napaści na osobę Księdza Prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

Przesyłam wyrazy solidarności i duchowego wsparcia oraz zapewnienia o mojej modlitwie również dla współpracowników Księdza Dziekana, którzy ucierpieli w ataku.

Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce.

Ze smutkiem dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących, w tym stosowanie przemocy symbolicznej i fizycznej. Choć w społeczeństwie pluralistycznym różnice światopoglądowe są oczywistością, nigdy nie mogą być usprawiedliwieniem dla tego typu nieludzkich czynów.

Sprawców wzywam do opamiętania, a wszystkich ludzi dobrej woli proszę o modlitwę w intencji Kościoła oraz w intencji tych, którzy dopuszczają się podobnych aktów nienawiści.

Księdzu Prałatowi serdecznie dziękuję za gorliwą i pełną ofiary posługę, życząc szybkiego powrotu do pełni sił.

Z wyrazami szacunku, przesyłam pasterskie błogosławieństwo,

/-/ Abp Stanisław Gądecki              
Arcybiskup Metropolita Poznański       
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Zobacz opis wydarzenia

aktualizowano: 2019-09-06 14:47
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Czuwanie modlitewne – 2 kwietnia 2025 r.

Z okazji 20. rocznicy odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, w Szczecinie na Jasnych Błoniach przy figurze Jana Pawła II miało miejsce czuwanie modlitewne, które rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończyło o godz. 21.37.

»

Arcybiskup Wiesław Śmigiel wręczył papieskie dekrety Misjonarzom Miłosierdzia

Ojciec Święty Franciszek ustanowił 5 kapłanów pracujących w naszej Archidiecezji Misjonarzami Miłosiedzia, udzielając im władzy rozgrzeszania z grzechów zastrzezonych Stolicy Apostolskiej. Arcybiskup Wiesław Śmigiel uroczyście wręczył papieskie dekrety podczas modlitwy Anioł Pański, w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

»

Wydarzenia związane z rocznicą odejścia św. Jana Pawła II – 2 kwietnia 2025 r.

W środę, 2 kwietnia br. przypada 20. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – papieża.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności