List Pasterski Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi do odczytania we wszystkich kościołach Archidiecezji w niedzielę, 6 marca 2011 r., o duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu, czyli o podążaniu naszej Archidiecezji „po śladach Jana Pawła II” w związku z nadchodzącą Uroczystością Jego Beatyfikacji oraz Słowo Pasterskie do Duchowieństwa.
Załączniki:
1 – List Pasterski Księdza Arcybiskupa Metropolity na niedzielę, 6 marca 2011 r., o duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu.
2 – Słowo Pasterskie Księdza Arcybiskupa Metropolity do wszystkich Czcigodnych Księży Proboszczów, Rektorów kościołów, wikariuszy, kapelanów, spowiedników i innych duszpasterzy.
Ojciec Święty Franciszek ustanowił 5 kapłanów pracujących w naszej Archidiecezji Misjonarzami Miłosiedzia, udzielając im władzy rozgrzeszania z grzechów zastrzezonych Stolicy Apostolskiej. Arcybiskup Wiesław Śmigiel uroczyście wręczył papieskie dekrety podczas modlitwy Anioł Pański, w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
Zdjęcia: Adam Szewczyk
»W środę, 2 kwietnia br. przypada 20. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – papieża.
»Już po raz dziesiaty Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury i Gmina w Policach, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Bractwo Śpiewacze Stanowe, zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja odbędzie się w ruinach klasztoru augustiańskiego, w sobotę przed Niedzielą Palmowa, 12 kwietnia 2025 r., o godzinie 19:15.
»