1
W dniu 11 czerwca br. będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie i ukoronowania Figury Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na os. Słonecznym koronami papieskimi, w kontekście rocznic: 25. rocznicy utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej i 45. rocznicy powstania naszej diecezji. Tego dnia przypada również 40. rocznica święceń kapłańskich naszego Arcypasterza, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Uroczystość ta stanowi także zakończenie Tygodnia Ewangelizacji przeżywanego w Szczecinie od 4 czerwca br. Zapraszamy do udziału w następujących spotkaniach modlitewnych.
Program obchodów 30. Rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie
i Koronacji pierwszej w Polsce figury Matki Bożej Fatimskiej
11 czerwca 2017 r.
- 10 czerwca (sobota) – parafialne czuwania modlitewne upamiętniające św. Jana Pawła II.
- 11 czerwca (niedziela)
Godz. 12.00 – uroczysta Msza Święta w Katedrze z udziałem biskupów Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. Zapraszamy wszystkich wiernych, Księży Dziekanów z delegacjami dekanatów, kapłanów i osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i wspólnot kościelnych, grup modlitewnych i stowarzyszeń wraz z pocztami sztandarowymi do uczestnictwa.
Godz. 14.00-21.00 – zakończenie Tygodnia Ewangelizacji na Jasnych Błoniach.
Godz. 14.00 – Otwarcie wystawy plenerowej poświęconej św. Janowi Pawłowi II przygotowanej przez Centrum Dialogu Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Jeszcze przed pielgrzymką i w trakcie jej trwania w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim miały miejsce wydarzenia, o których wiedziało niewielu, a które mogły mieć negatywny wpływ na atmosferę spotkania. Wystawa opowiada o kulisach przygotowań papieskiej wizyty, pokazuje intencje ówczesnych władz i przypomina, jak wyglądała Polska drugiej połowy lat 80. Od 16 czerwca wystawa zostanie przeniesiona na dach Centrum Dialogu Przełomy – na plac Solidarności.
Godz. 14.00-18.00 – Festyn Rodzinny połączony z modlitwą pt. „Rodzina silna Bogiem, kraj silny rodziną” - prowadzony przez: FALE Przedszkole Szkoły dla Dziewcząt, Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny, Katolickie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, Szkoły Salezjańskie, Katolicką Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II, Collegium Salesianum, NAWIGATOR Szkoły dla Chłopców:
a. atrakcje dla dzieci: zamek dmuchany, wata cukrowa, eksperymenty, kącik plastyczny;
b. zabawy: zbijak, zwijanie balonów, chusta, przeciąganie liny, skakanki, kangurki, szczudła, worki, koło fortuny, koszykówka, rzut do puszek, bańki, rugby, gokarty.
Godz. 14.30-16.00 – modlitwa wstawiennicza - prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia - prowadzona przez Apostołów Miłosierdzia Bożego.
Godz. 20.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Godz. 21.00 – Apel Maryjny.
13 czerwca (wtorek) – w Sanktuarium Fatimskim na os. Słonecznym o godz. 19.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka z diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, a po niej różańcowa procesja światła.
W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji.
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz