1 Fotogalerie | Kościół Szczecińsko-kamieński

Fotogalerie

Fotogalerie 22 lutego 2020 11:03 wyświetleń: 9652

Kipsing - Szczecińska "Ambasada Serca" - IV wyjazd misyjny Katechetów do Kenii

W dniach 10 – 18.02.2020 r. odbyła się IV misyjna wyprawa do Kenii, zorganizowana przez Wydział Wychowania Katolickiego. „Od kiedy pierwszy raz przyjechaliście do nas, nasze życie nie jest już takie samo…” – takimi słowami przywitano w Kipsing  szczecińską grupę misjonarzy pod przewodnictwem ks. kan. dr. Pawła Płaczka, odpowiedzialnego za Papieskie Dzieła Misyjne w naszej Archidiecezji. Nasza przygoda z mieszkańcami osady misyjnej Kipsing rozpoczęła się cztery lata temu.

Nikt nie przypuszczał, że po pierwszym wyjeździe katechetów do Kenii, w naszej Archidiecezji nastąpi tak wielkie ożywienie misyjne. Szczególnie widać to w zachodniopomorskich szkołach, których uczniowie i nauczyciele z wielkim zapałem zaangażowali się w projekt finansowania stypendium naukowego dla ucznia.

Tegoroczny wyjazd obfitował w momenty pełne wzruszeń. Biskup Isiolo Anthony Mukobo przyjął nas bardzo gorąco (jak zwykle). Zaprosił nas do diecezjalnego szpitala w Isiolo. Serdecznie podziękował za coroczne wsparcie materialne, przeznaczone na: edukację dzieci, młodzieży, uczniów niższego seminarium, utrzymanie przedszkola. Co roku przekazujemy na misje w Kenii ok. 65 tys. dolarów.

Ks. Biskup Athony pragnie przyjechać do Szczecina, aby osobiście za to wsparcie podziękować Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze. Być może w czerwcu br. po pobycie w Rzymie, choć na kilka dni odwiedzi nasze miasto. Jak sam powiedział, jesteśmy jedyną Archidiecezją z Polski, która pokochała Kenię i przybyła z otwartym sercem do jedynego w tym kraju Wikariatu Apostolskiego Isiolo.

Byliśmy w Kenii w imieniu Was wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła misyjnego, a więc Kościoła Powszechnego. Dziękujemy za dary serca, które w Waszym imieniu przekazaliśmy potrzebującym; za pieniądze, dzięki którym dzieci w Kipsing, Matiri, Isiolo, Embu, Ngkong mogą się uczyć, a życie ich rodzin staje się łatwiejsze. Dziękujemy mieszkańcom Chojny za zakup żywności, ławek do szkoły i dar dla szpitala w Kinna. Dziękujemy za Wasze modlitwy towarzyszące nam podczas tej wyprawy, dzięki którym byliście tam z nami. Dziękujemy Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio z Zamościa za dołączenie do tego wielkiego projektu "Wędrówki od serca do dłoni". Od tej chwili już dwa oddalone od siebie miasta Szczecin i Zamość budują most serc dla spraw misji w Kenii... Dobro udzielone zawsze powraca.

aktualizowano: 2020-03-21 10:05
Wszystkich albumów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2025

W niedzielę 27 kwietnia 2025 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł XXI Marsz dla Życia pod hasłem: "Już jestem". Uczestnicy nieśli przepisaną na płótno encyklikę papieża Franciszka "Dilexit nos". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu Arcybiskup Wiesław Śmigiel odprawił Mszę święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Liturgia Wigilii Paschalnej 2025 w szczecińskiej katedrze

Arcybiskup Wiesław Śmigiel udzielił 10 osobom dorosłych sakramentu chrztu i bierzmowania w czasie Wigilii Paschalnej w Bazylika Archikatedralna pw. Świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczął obrzęd poświęcenia ognia i zapalenia paschału, a zakończyła procesja rezurekcyjna.

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Wielkanoc 2025

Słowo i życzenia Arcybiskupa Wiesława Śmigla, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2025 r.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2025 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone