Duszpasterze

Ks. Ś.p. Ireneusz Tomasz Kucal

: Parafia pw »
ul.:
kod, poczta
data imienin: ---
w kapłaństwie: 19 lat
Kilka słów o sobie: Dnia 23 lutego 2010 r., o godz. 4.30, po długiej i ciężkiej chorobie, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. mgr Ireneusz Kucal, wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Stargardzie Szczecińskim


Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 26 lutego 2010 r. kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wg następującego porządku:

- 9.30 Jutrznia za zmarłych

- 10.00 Msza Święta pogrzebowa

- po Mszy Świętej złożenie do grobowca rodzinnego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie



Ks. Ireneusz urodził się 21 września 1962 r. w Szczecinie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1990 r. z rąk śp. abp. Kazimierza Majdańskiego.

Pracował jako wikariusz w następujących parafiach:

- Barlinek, Niepokalanego Serca NMP - 16.07.1990 - 30.06.1994

- Myślibórz, św. Jana Chrzciciela - 30.06.1994 - 01.07.1995

- Przecław - 01.07.1995 - 28.06.1996

- Szczecin, Miłosierdzia Bożego - 28.06.1996 - 15.02.1997

- Moryń - 15.02.1997 - 01.07.1998

- Goleniów, św. Jerzego - 01.07.1998 - 15.10.1998

- Warnice k. Pyrzyc - 15.10.1998 - 01.01.1999

- Ińsko - 01.01.1999 - 01.07.1999

- Szczecin-Załom, św. Tomasza - 01.07.1999 - 25.09.1999

- Mostkowo - 25.09.1999 - 25.08.2000

- Szczecin, św. Stanisława BM - 25.08.2000 - 25.08.2001

- Nowogard, św. Rafała Kalinowskiego - 25.08.2001 - 24.06.2002

- Mierzyn - 24.06.2002 - 21.06.2003

- Stargard, Przemienienia Pańskiego - 21.06.2003 -
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Inauguracja roku szkolnego 2020/21 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

1 września br. o godz. 9.00 w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Michał Mikołajczak - prefekt szkoły.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone