Duszpasterze

Ks. Dziekan Kan. Ś.p. Jan Szczepańczyk

: Parafia pw »
ul.:
kod, poczta
data imienin: ---
w kapłaństwie: 49 lat
Kilka słów o sobie: Ks. Jan urodził się 15 czerwca 1937r. w Trzebniowie.
( Diecezja Częstochowska ).
Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 roku w wieku 23 lat.
*W dniu 01 marca 1980 roku otrzymał Godność
Kanonika Gremialnego Szczecińskiej Kapituły Katedralnej.
*Od 20 stycznia 1976 roku przez okres trzech lat był w
Diecezjalnej Radzie Duszpasterskiej.
*Od 16 stycznia 1979 do 16 października 1982 roku był
Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin.
*Od 28 czerwca 1981 roku do 15 lipca 1988 był
Dziekanem Świnoujścia.
*Od 01 września 1988 roku był
Wizytatorem religii i Referentem do spraw Rodzin Szczecin Północ.
*Od 01 stycznia 1995 roku był
Dziekanem Dekanatu Lipiany.
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Pracował w następujących parafiach:
Torzym, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych 02.07.1960 - 01.07.1961 - wikariusz,
Zielona Góra, św. Jadwigi 01.07.1961 - 30.06.1965 - wikariusz,
Gościn, św. Andrzeja Boboli 30.06.1965 - 02.07.1966 - wikariusz,
Szczecin, Świętej Rodziny 02.07.1966 - 18.06.1973 – wikariusz,
Szczecin, św. Kazimierza 18.06.1973 - 12.03.1977 - administrator,
Szczecin, św. Józefa 12.03.1977 - 28.06.1981 - administrator,
Świnoujście, Chrystusa Króla 28.06.1981 - 15.07.1988 - administrator,
Szczecin, Świętej Rodziny 15.07.1988 - 01.07.1991 - proboszcz,
Lipiany 01.07.1991 - proboszcz - zmarł: 10 maja 2010 w Lipianach i tu został pochowany na cmentarzu komunalnym..
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane:

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Inauguracja roku szkolnego 2020/21 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

1 września br. o godz. 9.00 w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Michał Mikołajczak - prefekt szkoły.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone