1
15 kwietnia 2020 r. została ukończona budowa świątyni na Madagaskarze w Misokitsy. Kościół pod wezwaniem Matki Kościoła jest darem naszej Archidiecezji za 50. lecie istnienia. Budowa rozpoczęła się wmurowaniem kamienia węgielnego pochodzącego z fundamentów kaplicy mariackiej szczecińskiej Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba - 1 grudnia 2019 r.
Wmurowania kamienia dokonał w imieniu Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi - Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji - ks. kan. dr Paweł Płaczek, w obecności przedstawiciela Kapituły Katedralnej ks. prałata Romana Garbicza, przedstawicieli szczecińskich mediów oraz lokalnej społeczności z ich misjonarzem o. Markiem Ochlakiem.
Obecnie, w malgaskiej stolarni, kończone są ławki, ołtarz i konfesjonały oraz za kilka dni lokalny malarz-artysta z Murondawy wykona na frontowej ścianie herby: Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi i Bp. Marii Fabiana Raharilamboniaina OCD - ordynariusza diecezji, na terenie której znajduje się Misokitsy.
We wnętrzu, w prezbiterium, będzie królował obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz portrety świętych: Jana Pawła II i s. Faustyny. W kościele przewidziano także obrazy św. o. Bejzyma, św. Ottona - ewangelizatora Pomorza Zachodniego oraz stacje Drogi Krzyżowej. Za kilka dni rozpocznie się drugi etap misyjnego projektu - budowa szkoły wraz z jej wykończeniem i wyposażeniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój dar serca i wsparli to misyjne dzieło Archidiecezji. Można jeszcze dołożyć swoją cegiełkę wpłacając "misyjny dar serca" na konto złotówkowe o nr.: 18 1750 0012 0000 0000 2691 4078 (Fundacja Szczecińska, ul. Królowej Korony Polskiej 28E, 70-485 Szczecin).
Konsekracja kościoła i otwarcie szkoły pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi była planowana w połowie października 2020 r. Z przyczyn panującej na świecie epidemii, data ta została przesunięta na rok 2021.
Fundacja SZCZECIŃSKA, we współpracy z ogólnopolską kapitułą Parlamentu Jakubowego serdecznie zaprasza w dniach od 13 do 15 września br. do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Parlament Jakubowy Szczecin 2024. Tegoroczna, XI sesja tego ogólnopolskiego spotkania odbędzie się pod hasłem „Posługa kapłańska wśród caminowiczów: doświadczenia – oczekiwania – szanse” – pierwszy raz w Szczecinie.
»Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to roczny kurs skierowany do wszystkich osób zainteresowanych służbą liturgiczną poprzez muzykę. Nasz kurs oferuje nie tylko podstawy wokalne i muzyczne, ale także pogłębione zrozumienie liturgii i jej miejsca w życiu Kościoła.
»Zapraszamy na rekolekcje liturgiczne:13 - 15 września 2024 r.; Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
Dajmy się poprowadzić w odkrycie piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji oraz potrzeby autentycznej formacji liturgicznej.
»