Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 13 listopada 2020 15:41 wyświetleń: 4834 S.Z.

Zmarł Ks. Wojciech Czerwiński

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 13 listopada 2020 r., w wieku 71 lat, zmarł Ksiądz Wojciech Czerwiński, posługujący w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku:
 
1. Poniedziałek, 16 listopada br., kościół parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach
- godz. 17:00 - indywidualne czuwanie przy trumnie zmarłego Kapłana;
- godz. 17:30 - modlitwa różańcowa;
- godz. 18:00 - Msza święta żałobna.
 
2. Wtorek, 17 listopada br., kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczecin-Dąbiu
- godz. 12:00 - Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie do grobu na cmentarzu komunalnym w Szczecin-Dąbiu.
 
Przypominamy o zachowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych w związku ze stanem epidemii.
 
Polecajmy śp. Księdza Wojciecha Czerwińskiego Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Wojciech Czerwiński urodził się 28 października 1949 r. w Łubiance (Diecezja Chełmińska).
Święcenia kapłańskie przyjął 12 kwietnia 1981 r. w Szczecinie

Posługiwał w następujących parafiach:
 
Gryfino, Narodzenia NMP                           25.04.1981 - 01.05.1984 - wikariusz
Szczecin, Świętej Trójcy                              01.05.1984 - 01.07.1986 - wikariusz
Gryfice, Wniebowzięcia NMP                      01.07.1986 - 01.08.1989 - wikariusz
Wardyń                                                      01.08.1989 - 25.01.1994 - proboszcz
Wicimice                                                    25.01.1994 - 25.04.1995 - proboszcz
Stargard, NMP Królowej Świata                 14.06.1995 - 15.12.1995 - pomoc duszpasterska
Szczecin, św. Stanisława BM                      15.12.1995 - 10.02.1996 - pomoc duszpasterska
Szczecin, św. Stanisława BM                      10.02.1996 - 28.06.1996 - urlop zdrowotny
Szczecin, Nawiedzenia NMP                        28.06.1996 - 24.12.2001 - wikariusz
Gryfice, Najśw. Serca Pana Jezusa             24.12.2001 - 24.06.2002 - wikariusz
Myślibórz, Świętego Krzyża                         24.06.2002 - 10.03.2012 - wikariusz
Police, Niepokalanego Poczęcia NMP        10.03.2012 - 01.10.2014 - wikariusz
Police, Niepokalanego Poczęcia NMP        01.10.2014 - 13.11.2020 - emeryt-rezydent


aktualizowano: 2020-12-07 21:44
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2020

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020.

»

Zalecenia dotyczące wizyty duszpasterskiej 2020/21

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności