1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła VIII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 7 listopada 2023 13:05 wyświetleń: 1298 ks. A. Zaniewski

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

  Pielgrzymce przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Na miejscu dołączyła do nas delegacja z Chojny z Panią Burmistrz Barbarą Rawecką i pracownikami Urzędu Miasta w Chojnie. Obecność Pani Burmistrz była związana z niedawno odkrytą filią obozu Ravensbrück, która znajdowała się w tym mieście.

  Pobyt rozpoczęliśmy od przejścia kolejno Izb Pamięci Narodów Europy, a następnie zatrzymaliśmy się na modlitwę przy jeziorze, do którego były rozsypywane prochy pomordowanych kobiet i dzieci. Zostały złożone kwiaty i znicze przy tablicy w języku polskim, upamiętniającej tragedie przetrzymywanych tam więźniów. Pielgrzymka zbiegła się czasowo z pożegnaniem Pani prof. Wandy Półtawskiej, która również była więziona w tym obozie, a o której pamiętaliśmy w naszych modlitwach. Odmawiając modlitwę różańcową przeszliśmy na miejscowy cmentarz, gdzie są złożone prochy pomordowanych. Na cmentarzu przy grobie pomordowanych kobiet odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się o życie wieczne dla wszystkich poległych w tym miejscu kaźni Narodu Polskiego i innych Narodów Europy.

  Na zakończenie Ks. Arcybiskup udzielił całej grupie Pasterskiego Błogosławieństwa i zachęcił do ponownego odwiedzenia z modlitwą tego miejsca i innych miejsc, które są niemymi, ale bardzo wymownymi świadkami tamtych tragicznych wydarzeń.

aktualizowano: 2024-01-13 22:01
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Inauguracja i odpusty na Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainauguruje Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Z racji Jubileuszowego Roku Ottonowego Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności