1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 23 lipca 2024 r. imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy Wtorek XVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 21 lipca 2023 16:02 wyświetleń: 1113

Wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci.

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci. Przy wsparciu Caritas obyła się akcja Kresowe Wakacje. To jedno z cyklicznych działań, realizowanych w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Tym razem na wypoczynek do Polski przyjadą dzieci z Caritasu w Ejszyszkach, Szkoły Podstawowej w Solecznikach, Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach oraz dzieci z Gminy Kamionka. Na przełomie czerwca i lipca W Toruniu na kolonii wypoczywało ponad osiemdziesiąt polskich i ukraińskich dzieci. Kolonia również została zorganizowana przez Caritas. Trwa również program „Z parafii na wakacje”. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wspiera finansowo wyjazdy wakacyjne dzieci z różnych parafii archidiecezji. Skorzystało z tej formy wsparcia już kilka parafii, m.in. Wniebowzięcia NMP w Gryfiach oraz św. Józefa w Stargardzie. 

Więcej zobaczysz tutaj a jeszcze więcej na Facebooku i Twiterze.

aktualizowano: 2023-09-25 11:06
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa dojechała na Jasną Górę

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zameldowała się przed Cudownym Obrazem w częstochowskim sanktuarium. Jej uczestnicy w tydzień przejechali ponad 600 kilometrów. Do celu dotarło ponad 170 pielgrzymów.

»

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności