1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 27 października 2023 11:53 wyświetleń: 1340 Krzysztof Grabczak

„Powszechny Tydzień misyjny” w naszej Archidiecezji - październik 2023 roku

Czekaliśmy z niecierpliwością na ten czas. Już od 2 października gościmy na terenie naszej Archidiecezji ks. Josepha Mwarabu z Kenii, który spotyka się z uczniami i nauczycielami naszych zachodniopomorskich szkół.

14 października do Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku przybyli wspaniali Goście na „Spotkanie Przyjaciół Misji”. Podczas gali wyróżniono Różami Świętej Tereski osoby, które w sposób szczególny wkładają swoje serce i niosą pomoc w krajach misyjnych lub wspierają te dzieła z Polski.

Wyróżnieni zostali:
1. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Przybiernowie, której Proboszczem jest ks. Ryszard Iwaniuk
2. Ksiądz Jacek Golombek dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej
3. Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny ze Szczecina
4. Siostra Anna Jarosz
5. Magdalena Zarębska-Kulesza
6. Anna i Robert Siudek


Na wspólną Agape zaprosił ks. Proboszcz Paweł Płaczek do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krępsku, gdzie wszyscy mogli skosztować polskiej kuchni i wspaniałych, domowych wypieków. Mogliśmy również usłyszeć świadectwo Siostry Cynthii z Nigerii oraz Mwarabu Hiribae Joseph z Kenii. Aneta Siudek i Robert Siudek opowiedzieli wszystkim o możliwościach wsparcia dzieł misyjnych w naszej diecezji, zwłaszcza w Kipsing i Isiolo oraz adopcji na odległość, która jest przepustką do dostępu do edukacji dla dzieci.
Animacja misyjna potrwa do 29 października. Ks. Joseph odwiedzi łącznie 42 placówki oświatowe oraz 7 parafii.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to wyjątkowe dzieło Kościoła.

aktualizowano: 2023-12-04 11:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024

Od 30 maja do 1 czerwca br. po raz drugi w Wolinie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: " Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności