1 Archidiecezjalny Dzień Ottonowy | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 13 lipca 2024 r. imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 10 lipca 13:19 wyświetleń: 242 Ks. A. Zaniewski

Archidiecezjalny Dzień Ottonowy

1 lipca br. w miejscach Ottonowych: Szczecin, Pyrzyce, Kamień Pomorski, Wolin, Cerkwica we wspomnienie św. Ottona z Bambergu, miały miejsce regionalne uroczystości upamiętniające Misje Ewangelizacyjną.

W każdym z wymienionych miejsc o godz. 18.00 była sprawowana uroczysta Msza Święta. Przydziały do miejsc Ottonowych według dekanatów były następujące:

Szczecin, Bazylika Archikatedralna – dekanaty: Police, Stargard Wschód, Stargard Zachód, Szczecin Dąbie, Szczecin Niebuszewo, Szczecin Pogodno, Szczecin Pomorzany, Szczecin Słoneczne, Szczecin Śródmieście, Szczecin Żelechowa.

Pyrzyce, parafia pw. Św. Ottona – dekanaty: Banie, Barlinek, Cedynia, Chojna, Choszczno, Dębno, Drawno, Gryfino, Ińsko, Kołbacz, Lipiany, Maszewo, Mieszkowice, Myślibórz, Pyrzyce, Suchań.

Kamień Pom., konkatedra pw. św. Jana Chrzciciela – dekanaty: Golczewo, Kamień Pomorski, Nowogard.

Cerkwica, kościół Najśw. Serca Pana Jezusa – dekanaty: Gryfice, Łobez, Resko, Trzebiatów.

Wolin, kościół Św. Mikołaja Bp. – dekanaty: Goleniów, Świnoujście, Wolin.

W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie uroczystej Mszy Św. przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman, w Kamieniu Pom. Administrator Apostolski Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.

Dziękujemy za udział kapłanom, siostrom zakonnym, klerykom AWSD i wiernym z całej Archidiecezji za wspólną modlitwę w miejscach Ottonowych. Zapraszamy do galerii, zdjęcia z Bazyliki Archikatedralnej.

Zdjęcia: kl. Jakub Józefowicz

aktualizowano: 2 dni temu, 2024-07-10
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa dojechała na Jasną Górę

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zameldowała się przed Cudownym Obrazem w częstochowskim sanktuarium. Jej uczestnicy w tydzień przejechali ponad 600 kilometrów. Do celu dotarło ponad 170 pielgrzymów.

»

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności