1 Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 23 lipca 2024 r. imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy Wtorek XVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home 3 czerwca 14:10 wyświetleń: 1606 ks. A. Zaniewski

Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024

Od 30 maja do 1 czerwca br. po raz drugi w Wolinie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: " Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31).

Tradycją naszej Archidiecezji są Archidiecezjalne Dni Mlodych, które odbywają się cyklicznie w różnych miejscach. Wybór miasta związany był z obchodzonym w naszej Archidiecezji Jubileuszem 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, który w Wolinie chrzcił i ewangelizował prowadząc do spotkania z Jezusem. Koordynatorem ADM był Ksiądz Marcin Miczkuła. Program zawierał wspólną modlitwę, koncerty, warsztaty tematyczne i spotkania z młodzieżą, która przybyła również z Niemiec. Szczególnym gościem był Ksiądz Biskup Adrian Put z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, który wygłosił tematyczne konferencje.

W pierwszym dniu spotkania usłyszeliśmy o sakramencie chrztu świętego. W kolejnym dniu młodzieży został przybliżony sakrament eucharystii. Centralną Mszę św., przy licznym udziale kapłanów, sióstr zakonnych, opiekunów, młodzieży, sprawował Administrator Apostolski Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński. W ostanim dniu tematyka konferencji i spotkań skoncentrowała się wokół sakramentu bierzmowania, którego udzielił przygotowanej młodzieży Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Podczas Mszy św. zostało ogłoszone, że w przyszłym roku spotkanie młodzieży naszej Archidiecezji i gości z Niemiec również będzie organizowane w Wolinie.

Bardzo dziękujemy opiekunom za udział grup z parafii w Archidiecezjalnym spotkaniu młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych ADM-ów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk / kl. Jakub Józefowicz 

aktualizowano: 2024-06-03 22:39
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa dojechała na Jasną Górę

Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zameldowała się przed Cudownym Obrazem w częstochowskim sanktuarium. Jej uczestnicy w tydzień przejechali ponad 600 kilometrów. Do celu dotarło ponad 170 pielgrzymów.

»

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności