W środę, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:
1) Czwartek, 18.01, godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8,
2) Piątek, 19.01, godz. 18.30 - Bazylika pw. św. J. Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a,
3) Sobota, 20.01, godz. 19.00 - Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul Świętego Ducha 9,
4) Niedziela, 21.01, godz. 19.00 - Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28,
5) Poniedziałek, 22.01, godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła,
6) Wtorek, 23.01, godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1,
7) Środa, 24.01, godz. 18.00 - Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b,
8) Czwartek, 25.01, godz. 19.00 - Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba, ul. św.Jakuba 1, Uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w nabożeństwach ekumenicznych.
6 stycznia Kościół obchodził Uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina nam, że Zbawiciel przyszedł na świat nie do wybranej grupy czy narodu, ale do wszystkich ludzi bez wyjątku. Czy my, należący do Kościoła powszechnego, naprawdę o tym pamiętamy? Uczestniczymy w Eucharystii i różnych nabożeństwach w kościołach z dachami (to takie oczywiste, że nawet tego nie zauważamy), więc nie leje nam się na głowę, ani nie dostajemy udaru słonecznego. Czasami narzekamy, że mamy za daleko; że w kościele jest za zimno lub za gorąco; że ławki są niewygodne, a ksiądz mówi za długie kazania.
»6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Króli, w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej Netto Arena odbył się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata pt. "Betlejem w Szczecinie". Koncert był częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej "Betlejem w Polsce". Uczestnicy koncertu wysłuchali bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Kolędy i pieśni zabrzmiały w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.
Fot. Przemysław Kaweński (www.kawenskifotografia.pl)
»Fot.: Marek Sakowski i Roman Karwowski