1
Świnoujście stało się kolejnym miastem w Polsce, w którym jest możliwość godnego pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem i jednocześnie uczczeniem pamięci dzieci utraconych na skutek poronień (kwatera F4A na cmentarzu komunalnym).
Naszą radością jest fakt, że tak wiele pracy udało się wykonać w dość krótkim czasie i to wszystko dzięki wielu życzliwym osobom z włodarzami miasta na czele, m.in.Wspólnocie Domowego Kościoła i wszystkim darczyńcom, za co serdecznie dziękujemy, cała akcja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.
Pierwszy pogrzeb odbył się już w marcu 2020, z godnością i szacunkiem pożegnaliśmy małego Adasia, a główną część pomnika poświęcono w czerwcu bieżącego roku, ceremonii przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman.
Naszym zamiarem jest dokończenie budowy pomnika poprzez usytuowanie dwóch figur, w związku z czym trwa od kilku tygodni akcja informacyjna w parafiach kościoła katolickiego.
Chcemy aby rodzice i rodziny, które doświadczyły cierpienia związanego z utratą dziecka mogły przeżyć swoją żałobę we właściwy sposób, miały oparcie i zrozumienie, dlatego też od marca odbywają się msze św. za rodziców i rodziny po stracie.
W każdą drugą środę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich, którym temat jest bliski sercu i samych zainteresowanych na modlitwę i spotkanie grupy wsparcia, mające charakter otwarty. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18-tej, najbliższe spotkanie już 12 sierpnia 2020 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Świnoujściu, ul. Sosnowa 5a
Jeśli jesteś rodzicem, który cierpi z powodu doświadczenia poronienia, przedwczesnego urodzenia, martwego urodzenia, śmierci dziecka zaraz po urodzeniu, te spotkania pomogą Ci przeżyć trudny czas żałoby.
Centrum Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją Donum Vitae,
Katarzyna Antoniszyn, Doradca Życia Rodzinnego
Serdecznie zapraszamy młodzież naszej Archidiecezji do wzięcia udziału w rekolekcjach przygotowanych w czasie ferii zimowych.
»Specjalny kalendarz adwentowy w wersji papierowej i internetowej pomoże lepiej przeżyć czas przed Bożym Narodzeniem.
»W czwartek 21. listopada 2024 r. w Warszawie w Pałacu Prezydenckim, w imieniu Fundacji Małych Stópek prezes fundacji ks. Tomasz Kancelarczyk, wiceprezes Paulina Rylska i rzecznik prasowy Anna Piotrowska odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nagrodę „Dla Dobra Wspólnego”. Wyróżnienie to honoruje osoby, inicjatywy oraz instytucje pozarządowe, które budują wspólnotę obywatelską i działają na rzecz dobra wspólnego.
»