Piątek, 14 maja 2021 r. imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja Piątek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Macieja Apostoła

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 10 sierpnia 2020 08:34 wyświetleń: 135 mm

Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem

Świnoujście stało się kolejnym miastem w Polsce, w którym jest możliwość godnego pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem i jednocześnie uczczeniem pamięci dzieci utraconych na skutek poronień (kwatera F4A na cmentarzu komunalnym).

Naszą radością jest fakt, że tak wiele pracy udało się wykonać w dość krótkim czasie i to wszystko dzięki wielu życzliwym osobom z włodarzami miasta na czele, m.in.Wspólnocie Domowego Kościoła i wszystkim darczyńcom, za co serdecznie dziękujemy, cała akcja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

Pierwszy pogrzeb odbył się już w marcu 2020, z godnością i szacunkiem pożegnaliśmy małego Adasia, a główną część pomnika poświęcono w czerwcu bieżącego roku, ceremonii przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman.

Naszym zamiarem jest dokończenie budowy pomnika poprzez usytuowanie dwóch figur, w związku z czym trwa od kilku tygodni akcja informacyjna w parafiach kościoła katolickiego.

Chcemy aby rodzice i rodziny, które doświadczyły cierpienia związanego z utratą dziecka mogły przeżyć swoją żałobę we właściwy sposób, miały oparcie i zrozumienie, dlatego też od marca odbywają się msze św. za rodziców i rodziny po stracie.

W każdą drugą środę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich, którym temat jest bliski sercu i samych zainteresowanych na modlitwę i spotkanie grupy wsparcia, mające charakter otwarty. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18-tej, najbliższe spotkanie już 12 sierpnia 2020 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Świnoujściu, ul. Sosnowa 5a

Jeśli jesteś rodzicem, który cierpi z powodu doświadczenia poronienia, przedwczesnego urodzenia, martwego urodzenia, śmierci dziecka zaraz po urodzeniu, te spotkania pomogą Ci przeżyć trudny czas żałoby.

Centrum Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją Donum Vitae,

Katarzyna Antoniszyn, Doradca Życia Rodzinnego

aktualizowano: 2020-08-10 08:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wigilia Paschalna 2021

W nocy w Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, odprawiona została - w warunkach epidemicznych ograniczeń - Wigilia Pachalna, podczas której kilkoro dorosłych katechumenów otrzymało sakramenty chrztu i bierzmowania. Liturgii przewodniczył Księdz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Cała celebracja była transmitowana przez interentową stronę Bazyliki Katedralnej katedra.szczecin.pl przez Radio PLUS Szczecin oraz TVP3 Szczecin.
Fot. Wojciech Kłosowski

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Wielkanoc 2021

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2021.

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2021

W wielkopiątkowy wieczór w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odprawiona została - w warunkach epidemicznych ograniczeń - Liturgia Męki Pańskiej, krórej przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Cała celebracja była transmitowana przez interentową stronę Bazyliki Katedralnej katedra.szczecin.pl oraz przez Radio PLUS Szczecin.

Fot. Wojciech Kłosowski

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności