Poniedziałek, 28 września 2020 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wacława

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 10 sierpnia 08:34 wyświetleń: 40 mm

Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem

Świnoujście stało się kolejnym miastem w Polsce, w którym jest możliwość godnego pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem i jednocześnie uczczeniem pamięci dzieci utraconych na skutek poronień (kwatera F4A na cmentarzu komunalnym).

Naszą radością jest fakt, że tak wiele pracy udało się wykonać w dość krótkim czasie i to wszystko dzięki wielu życzliwym osobom z włodarzami miasta na czele, m.in.Wspólnocie Domowego Kościoła i wszystkim darczyńcom, za co serdecznie dziękujemy, cała akcja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

Pierwszy pogrzeb odbył się już w marcu 2020, z godnością i szacunkiem pożegnaliśmy małego Adasia, a główną część pomnika poświęcono w czerwcu bieżącego roku, ceremonii przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman.

Naszym zamiarem jest dokończenie budowy pomnika poprzez usytuowanie dwóch figur, w związku z czym trwa od kilku tygodni akcja informacyjna w parafiach kościoła katolickiego.

Chcemy aby rodzice i rodziny, które doświadczyły cierpienia związanego z utratą dziecka mogły przeżyć swoją żałobę we właściwy sposób, miały oparcie i zrozumienie, dlatego też od marca odbywają się msze św. za rodziców i rodziny po stracie.

W każdą drugą środę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich, którym temat jest bliski sercu i samych zainteresowanych na modlitwę i spotkanie grupy wsparcia, mające charakter otwarty. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18-tej, najbliższe spotkanie już 12 sierpnia 2020 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Świnoujściu, ul. Sosnowa 5a

Jeśli jesteś rodzicem, który cierpi z powodu doświadczenia poronienia, przedwczesnego urodzenia, martwego urodzenia, śmierci dziecka zaraz po urodzeniu, te spotkania pomogą Ci przeżyć trudny czas żałoby.

Centrum Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją Donum Vitae,

Katarzyna Antoniszyn, Doradca Życia Rodzinnego

aktualizowano: 2020-08-10 08:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Inauguracja roku szkolnego 2020/21 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

1 września br. o godz. 9.00 w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Michał Mikołajczak - prefekt szkoły.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności