1 Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 02 grudnia 2022 r. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny Piątek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Bł. Rafała Chylińskiego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 10 sierpnia 2020 08:34 wyświetleń: 373 mm

Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem

Świnoujście stało się kolejnym miastem w Polsce, w którym jest możliwość godnego pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem i jednocześnie uczczeniem pamięci dzieci utraconych na skutek poronień (kwatera F4A na cmentarzu komunalnym).

Naszą radością jest fakt, że tak wiele pracy udało się wykonać w dość krótkim czasie i to wszystko dzięki wielu życzliwym osobom z włodarzami miasta na czele, m.in.Wspólnocie Domowego Kościoła i wszystkim darczyńcom, za co serdecznie dziękujemy, cała akcja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

Pierwszy pogrzeb odbył się już w marcu 2020, z godnością i szacunkiem pożegnaliśmy małego Adasia, a główną część pomnika poświęcono w czerwcu bieżącego roku, ceremonii przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman.

Naszym zamiarem jest dokończenie budowy pomnika poprzez usytuowanie dwóch figur, w związku z czym trwa od kilku tygodni akcja informacyjna w parafiach kościoła katolickiego.

Chcemy aby rodzice i rodziny, które doświadczyły cierpienia związanego z utratą dziecka mogły przeżyć swoją żałobę we właściwy sposób, miały oparcie i zrozumienie, dlatego też od marca odbywają się msze św. za rodziców i rodziny po stracie.

W każdą drugą środę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich, którym temat jest bliski sercu i samych zainteresowanych na modlitwę i spotkanie grupy wsparcia, mające charakter otwarty. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18-tej, najbliższe spotkanie już 12 sierpnia 2020 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Świnoujściu, ul. Sosnowa 5a

Jeśli jesteś rodzicem, który cierpi z powodu doświadczenia poronienia, przedwczesnego urodzenia, martwego urodzenia, śmierci dziecka zaraz po urodzeniu, te spotkania pomogą Ci przeżyć trudny czas żałoby.

Centrum Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją Donum Vitae,

Katarzyna Antoniszyn, Doradca Życia Rodzinnego

aktualizowano: 2020-08-10 08:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Podziękowanie za wspólną modlitwę podczas Procesji ze Świętymi

Dziękujemy wszystkim uczestnikom modlitwy podczas Procesji ze Świętymi, 31 października br.: Wojownikom Maryi, Służbie Liturgicznej, rodzinom z dziećmi, młodzieży, delegacjom parafialnym oraz wszystkim niosącym relikwie świętych i błogosławionych.

»

Jubileusz 70 lecia kapłaństwa ks. Aleksandra Jaszczura

W pierwszą sobotę października 2022 r., w Myśliborskiej Kolegiacie Św. Jana Chrzciciela, obchodzono uroczyste dziękczynienia za 70 lat kapłaństwa najstarszego prezbitera Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, księdza prałata Aleksandra Jaszczura. Z tej okazji władze miasta Myślibórz nadały Jubilatowi honorowe obywatelstwo.

Fot. ks. Robert Gołębiowski

»

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

W dniach 23 - 24 września 2022 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga, a homilię wygłosił Biskup Henryk Wejman. Całonocne czuwanie pielgrzymów zakończone zostało poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności