1 Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 26 marca 2023 r. imieniny: Dory, Olgi, Teodora V Niedziela Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 10 sierpnia 2020 08:34 wyświetleń: 435 mm

Świnoujście. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem

Świnoujście stało się kolejnym miastem w Polsce, w którym jest możliwość godnego pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem i jednocześnie uczczeniem pamięci dzieci utraconych na skutek poronień (kwatera F4A na cmentarzu komunalnym).

Naszą radością jest fakt, że tak wiele pracy udało się wykonać w dość krótkim czasie i to wszystko dzięki wielu życzliwym osobom z włodarzami miasta na czele, m.in.Wspólnocie Domowego Kościoła i wszystkim darczyńcom, za co serdecznie dziękujemy, cała akcja rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

Pierwszy pogrzeb odbył się już w marcu 2020, z godnością i szacunkiem pożegnaliśmy małego Adasia, a główną część pomnika poświęcono w czerwcu bieżącego roku, ceremonii przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman.

Naszym zamiarem jest dokończenie budowy pomnika poprzez usytuowanie dwóch figur, w związku z czym trwa od kilku tygodni akcja informacyjna w parafiach kościoła katolickiego.

Chcemy aby rodzice i rodziny, które doświadczyły cierpienia związanego z utratą dziecka mogły przeżyć swoją żałobę we właściwy sposób, miały oparcie i zrozumienie, dlatego też od marca odbywają się msze św. za rodziców i rodziny po stracie.

W każdą drugą środę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich, którym temat jest bliski sercu i samych zainteresowanych na modlitwę i spotkanie grupy wsparcia, mające charakter otwarty. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18-tej, najbliższe spotkanie już 12 sierpnia 2020 roku w parafii pw. Św. Wojciecha w Świnoujściu, ul. Sosnowa 5a

Jeśli jesteś rodzicem, który cierpi z powodu doświadczenia poronienia, przedwczesnego urodzenia, martwego urodzenia, śmierci dziecka zaraz po urodzeniu, te spotkania pomogą Ci przeżyć trudny czas żałoby.

Centrum Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją Donum Vitae,

Katarzyna Antoniszyn, Doradca Życia Rodzinnego

aktualizowano: 2020-08-10 08:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

24 lutego 2023 - I rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę - wezwanie do modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju

Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającą 24 lutego pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu zaapelował o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności