W Niedzielę Chrztu Pańskiego odbyło się spotkanie opłatkowe Doradców Życia Rodzinnego.
O godz. 10.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej w Szczecinie sprawowana była Eucharystia w intencji małżeństw, rodzin i wszystkich doradców naszej archidiecezji.
Następnie w Domu Pielgrzyma dzieląc się opłatkiem, złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.
Podzieliliśmy się także wiedzą i doświadczeniem nt. posługiwania Rodzicom po stracie Dzieci w aspekcie duszpasterskim i medycznym (dr n. med. Iwona Rawicka) oraz o niedawno powstałym Hospicjum Perinatalne Jestem w Szczecinie (Anna Palembas).
Na spotkanie przybył nasz Ordynariusz – ks. abp Wiesław Śmigiel, który złożył świadectwo troski o zagrożone śmiercią dzieci i zachęcał, byśmy byli tymi, którzy wytrwale i odważnie będą dzielili się wiedzą i różnymi formami pomocy współczesnym małżeństwom, rodzinom, narzeczonym, rodzicom przeżywającym różne trudności. To towarzyszenie i wskazywanie sposobów pomocy jest wielkim zadaniem Doradców.
Miłym akcentem było też nałożenie naszej Doradczyni Dorocie Pachciarek Krzyża Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Dużym wyzwaniem najbliższych tygodni, ale i lat, jest pozyskiwanie i przygotowanie nowych doradców, czemu ma służyć planowane studium, które ma się rozpocząć już 8 marca.
Spotkanie dało możliwość budowania relacji i wymiany doświadczeń, dzielenia się radościami i trudnościami.
Dziękujemy Bogu i ludziom za to spotkanie i za codzienne posługiwanie Parafialnych Doradców Życia Rodzinnego.
Monika Możejko i ks. Tomasz Ceniuch
Ojciec Święty Franciszek ustanowił 5 kapłanów pracujących w naszej Archidiecezji Misjonarzami Miłosiedzia, udzielając im władzy rozgrzeszania z grzechów zastrzezonych Stolicy Apostolskiej. Arcybiskup Wiesław Śmigiel uroczyście wręczył papieskie dekrety podczas modlitwy Anioł Pański, w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
Zdjęcia: Adam Szewczyk
»W środę, 2 kwietnia br. przypada 20. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – papieża.
»Już po raz dziesiaty Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury i Gmina w Policach, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Bractwo Śpiewacze Stanowe, zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja odbędzie się w ruinach klasztoru augustiańskiego, w sobotę przed Niedzielą Palmowa, 12 kwietnia 2025 r., o godzinie 19:15.
»