1 Pogrzeby Dzieci Utraconych: Police, Świnoujście, Szczecin | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 28 maja 2024 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Wtorek VIII tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Małżeństwo i Rodzina

Małżeństwo i Rodzina 5 marca 11:21 wyświetleń: 308

Pogrzeby Dzieci Utraconych: Police, Świnoujście, Szczecin

24. marca br. obchodzimy 80. rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionej Rodziny Ulmów, jest to jednoczesnie od lat Narodowy Dzień Życia, natomiast 25. marca przypada Dzień Świętości Życia – związany z kalendarzową datą Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (w tym roku uroczystość liturgicznie przeniesiona jest na 8. kwietnia).

W wielu miejscach Polski organizowane są w tym czasie pogrzeby Dzieci Utraconych, które zmarły zanim się urodziły. Także w naszej archidiecezji odbędą się w marcu takie pogrzeby.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin we współpracy z Fundacją Donum Vitae w Szczecinie od lat przyczyniał się do powstania na terenie naszej archidiecezji grobowców Dzieci Utraconych i współorganizuje pogrzeby zbiorowe, przypominając jednoczesnie o prawie rodziny do pogrzebów indywidualnych. Takie zbiorowe miejsca funkcjonują w Szczecinie (Cmentarz Zachodni), Stargardzie, Świnoujściu, Policach, Dębnie, Choszcznie, Goleniowie i Gryfinie.

W marcu odbęda się następujące zbiorowe pogrzeby:

  1. w Policach 14 Dzieci Utraconych zostanie pożegnanych na Cmentarzu Komunalnym (ul. Tanowska) w sobotę 9. marca br. o godz. 9.00;

  2. w Świnoujściu na Cmentarzu Komunalnym (ul. Karsiborska, kwatera 4F) w czwartek 21. marca o godz. 14.30. Natomiast Msza Święta  w intencji Rodziców, którzy utracili swoje Dzieci sprawowana będzie tego dnia o godz. 18.00 w kosciele pw. Matki Bozej Gwiazdy Morza

  3. w Szczecinie odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (ul. Bronowicka) w piątek, 22. marca br. o godz. 8.30. Pogrzeb rozpocznie się od Mszy Św. w kaplicy cmentarnej, następnie urny z prochami zostaną złożone do Grobowca Dzieci Utraconych.

    Pożegnanie przed kremacją odbędzie się dzień wcześniej, tj. w czwartek 21. marca br. o godz. 14.00, w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym (ul. Ku Słońcu).

 

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców po stracie dzieci, wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli, którzy pragną dzielić z nimi żałobę po stracie dziecka i dla których ważny jest temat szacunku wobec najmniejszych.

aktualizowano: 2024-03-18 12:32
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Jubileuszowa pielgrzymka z Bambergu

W dniach 22-25 maja br. gościła w Szczecinie blisko stuosobowa grupa pielgrzymów z partnerskiej archidiecezji w Bambergu. Pielgrzymom przewodziło dwóch Arcybiskupów: obecnie urzędujący Herwig Gössl i emerytowany Ludwig Schick.

»

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności