Wtorek, 18 lutego 2020 r. imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Wtorek VI tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 11 lipca 2019 12:20 wyświetleń: 2775 mm

Kursy dla narzeczonych w Poradni Donum Vitae

Kurs dla narzeczonych stworzony przez zespół Poradni Donum Vitae jest częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie jest prowadzony przy żadnej parafii, posiada akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo jego ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.

Fot. radiomaryja.pl Fot. radiomaryja.pl

W kursie uczestniczyć mogą wyłącznie pary narzeczeńskie. Ze uwagi na specyfikę spotkań i warsztatów, nie ma możliwości indywidualnego udziału. Opłatę za kurs każde z narzeczonych wnosi indywidualnie, świadectwo ukończenia kursu wystawiane jest dla każdego z narzeczonych. Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji w Szczecinie przy ul. Wojska Polskiego 96/3.

Kurs obejmuje 5 spotkań. Każde z nich trwa 2x1,5 godziny zegarowej i poruszane są 2 bloki tematyczne. Szukaliśmy i dobieraliśmy ich w taki sposób, aby jak najpełniej odpowiedzieli na Wasze potrzeby. Wszyscy są profesjonalistami w swoim temacie – posiadają odpowiednie wiedzę i doświadczenie, aby uzbroić Was w niezbędne informacje i narzędzia na dalsza wspólną drogę. Kurs nie obejmuje 3 obowiązkowych spotkań w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego z Doradcą Życia Rodzinnego, ale w razie kłopotu z odbyciem tych spotkań w Waszej parafii – służymy pomocą.

Kurs jest formą realizacji konkretnej misji i zadania w Kościele, jednak organizacyjnie opiera się na obowiązujących w Polsce zasadach świadczenia usług, stąd też obowiązuje opłata za kurs według aktualnego cennika znajdującego się na stronie Poradni.

Prowadzimy także kursy w formie skondensowanej, weekendowej. Skierowane są one do osób, które nie mają możliwości odbyć kursu w standardowej (5- cio tygodniowej) formie. Spotkania takie odbywają się w okresie letnim (tj. lipiec – wrzesień oraz w styczniu)

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie:
http://poradnia.donumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/

Terminy rozpoczęcia kursów 5 tygodniowych
(spotkania we wtorki; 5 kolejnych wtorków w godzinach 17:15 do 20:30)

10 marca 2020
14 kwietnia 2020
19 maja 2020

Termin kursów weekendowych:

17-19 stycznia 2020
24-26 lipca 2020
21-23 sierpnia 2020
18-20 września 2020

Spotkania rozpoczynają się w piątek o godzinie 17.00, kończą w niedzielę o godzinie 15.30.

Zapraszamy na wyjątkowy kurs stworzony przez fachową i cudowną kadrę Poradni Donum Vitae.

Harmonogram kursu i szczegółowe informacje na temat bieżących spotkań znaleźć można na stronie internetowej: http://poradnia.donumvitae.pl/struktura-kursu/

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel.: 882 024 488 lub e-mailowo: rejestracja@donumvitae.pl

Tematy spotkań:

  • „Kochać, jak to łatwo powiedzieć…” Miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Co znaczą dla Was razem i dla każdego z osobna słowa przysięgi małżeńskiej?
  • Małżeństwo ważnie zawarte. O sakramentalności małżeństwa, przeszkodach do jego zawarcia oraz przesłankach do uznania nieważności zawarcia sakramentu, czyli na co już dziś w narzeczeństwie należy zwrócić uwagę opowie adwokat na co dzień pracujący w sądzie metropolitalnym.
  • Płodność i seksualność w małżeństwie. Jak ją rozpoznawać, szanować i mądrze z niej korzystać? Czystość w małżeństwie – osobista i wspólna. Akt małżeński i kultura pożycia małżeńskiego.
  • Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. O różnicach w sposobie myślenia, postrzegania, przeżywania i komunikacji między mężczyzna i kobietą, których doświadczacie na co dzień, a z których być może nawet nie zdajecie sobie sprawy.
  • Kłótnia w małżeństwie – koniec, czy początek? O twórczym przezywaniu konfliktów w związku, o sposobach reagowania i rozwiązywania problemów opowie mediator sądowy i rodzinny z bogatym doświadczeniem i niezwykłą energią życiową.
  • Małżeństwo – dlaczego w Kościele? Biblijne podstawy sakramentu małżeństwa oraz liturgia sakramentu małżeństwa – jak przygotować się do tego wydarzenia?
  • Moralność życia małżeńskiego. Temat niezwykle ważny, a tak często ignorowany i wypaczany. O antykoncepcji, aborcji, eutanazji oraz wielu innych tematach z dziedziny moralności.
  • Duchowość życia małżeńskiego. Po ślubie wiele się zmienia również w przestrzeni życia duchowego każdego z Was. Jak się modlić – razem, osobno? Jak świętować niedzielę i wspólnie przeżywać Msze świętą? Jak przygotować się do sakramentu spowiedzi, być świadomym swojej grzeszności i współpracować z łaską? Czy mam świadomość współodpowiedzialności za zbawienie współmałżonka i jak to przezywam?
  • Małżeństwo i rodzina – wspólna droga do jednego celu. Odnalezienie wspólnych celów, wartości, rozumienie i podział zadań i obowiązków w Waszym wspólnym życiu.
  • Rodzicielstwo – czyli wielka rewolucja małżeńska. Gdy małżeństwo staje się rodziną. Postawy rodzicielskie i świadome podjęcie wychowania dzieci. Reorganizacja życia, podział zadań i obowiązków.

 

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2020-02-06
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Młodzi misjonarze z Wolina wsparli budowę szkoły i kościoła na Madagaskarze

Kolejna szkoła z naszej Archidiecezji zaangażowała się w akcję budowy szkoły i kościoła na Madagaskarze. Przez kilka tygodni dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie dzięki swojej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu zebrali 2000 zł, które 29 stycznia 2020 r. przekazali w budynku Kurii Metropolitalnej Papieskim Dziełom Misyjnym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

»

Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020

W święto Nawrócenia św. Pawła, w sobotę, 25 stycznia 2020 r., w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbyło się nabożeństwo na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczystości przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman. W modlitwie wziął udział ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, biskup Mieczysław Czajko z Kościoła Zielnoświątkowego, ksiądz Marcin Prokopiuk, proboszcz Parafii św. Jerzego w Łobzie z Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz ksiądz Sławomir Sikora, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsbuskiej w Szczecinie i Przewodniczący Szczecińskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Fot. ks. Maciej Wagner

»

Jubileusz 30. rocznicy święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza

Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz obchodził 30. rocznicę sakry biskupiej, której 6 stycznia 1990 r. udzielił św. Papież Jan Paweł II. Z tej okazji Dostojny Jubilat przewodniczył w dzień jubileuszu uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie odczytał list gratulacyjny Ambasadora Republiki Litewkiej w Polsce skierowany do Jubilata przypominając wkład w budowanie dobrych relacji polslo-litewskich. Po liturgii nastąpił krótki koncert kolęd w wykonaniu Szczecińskich Słowików.

Zobacz życiorys Biskupa Mariana Błażej Kruszyłowicza

Zdjęcia: ks. Maciej Wagner

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności