1
15 października w Polsce i na całym świecie ustanowiony został Dniem Dziecka Utraconego. W ramach jego obchodów, w sobotę 13 pażdziernika 2018 r. w Szczecinie, odbędzie się kolejny pogrzeb Dzieci zmarłych przed narodzinami, które nie zostały odebrane ze szpitali, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w przeznaczonym do tego Grobowcu Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego, które w naszej Archidiecezji odbędą się w następującym porządku:
13 pażdziernika (sobota) - centralne obchody Dnia Dziecka Utraconego
- godz. 15.00 - pogrzeb Dzieci Utraconych w zbiorowym Grobowcu Dzieci Utraconych (Cmentarz Zachodni przy ul. Bronowickiej)
- godz. 16.00 - 18.00 - możliwość odwiedzenia siedziby Poradni Donum Vitae (al. Wojska Polskiego 96/3 w Szczecinie) oraz zapoznania się z działalnością Poradni Donum Vitae
- godz. 18.00 - Msza święta w intencji rodziców po stracie w kościele parafii św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej 28
- godz. 19.15 - spotkanie dla rodziców po stracie w siedzibie Poradni Donum Vitae
14 pażdziernik (niedziela):
- godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dzieci Utraconych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 80F - wejście od ul. Wierzbowej)
Zachęcamy do wspólnej modlitwy
Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza osoby, które pragną bardziej duchowo przeżywać Eucharystię, łączyć harmonijnie śpiew z liturgią, na roczny kurs (jedna sobota w miesiącu) związany z animacją śpiewu podczas liturgii.
»W dniach 22 - 23 września 2023 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Biskup Henryk Wejman. Całonocne czuwanie pielgrzymów zakończone zostało poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach.
Zdjęcia: Wojciech Kłosowski
»Niektórzy pielgrzymowali od 25 lipca. 13 sierpnia zostali powitani na Jasnej Górze. Fot. Archiwum.
»