Publikacje

Publikacje 9 sierpnia 12:43 wyświetleń: 1008 pf

Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej

Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej praca zbiorowa pod red. ks. dr. Pawła Płaczka z ilustracjami Elżbiety Kidackiej. Publikacja jest pomocą dla rodziców, którym zależy na jak najpełniejszym przygotowaniu dziecka do Komunii Świętej i życia eucharystycznego. Nowe, poszerzone wydanie docenianej przez katechetów i rodziców książeczki wspomagającej katechezę domową i parafialną.

Domowniczek wprowadza najmłodszych w zagadnienia związane z wiarą oraz pomaga im budować relację z Bogiem. Dla rodzica może natomiast być sposobem na twórcze i przyjemne spędzanie czasu z dzieckiem. Publikację można nabyć w Wydziale Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 (w godz. 9.00-15.30). Informacja i zamówienia telefoniczne pod nr. tel.: 506 413 634 (Paulina Fryszka).

Dlaczego warto kupić tę publikację?
- rozplanowany na dziesięć miesięcy, ułożony tematycznie materiał;
- pomoc dla rodziców, którym zależy na jak najpełniejszym przygotowaniu dziecka
do Komunii Świętej i życia eucharystycznego;
- doskonałe uzupełnienie katechezy parafialnej;
- ciekawe, różnorodne zadania – do pracy samodzielnej oraz z rodzicami;
- zadania rozwijające nie tylko wiedzę religijną, ale także kompetencje polonistyczne
i matematyczne dziecka.

Informacje o publikacji:
Zespół redakcyjny: Dorota Maziarz-Świerzewska, ks. Paweł Płaczek;
Konspekty spotkań: Katarzyna Lemek;
Autorki opowiadania: Longina Cywińska, Maria Frela.
Rozmiar: 165 x 225 mm
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka

 

aktualizowano: 2018-09-10 14:16

Polecane:

Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów i nauczycieli - 15 grudnia 2018 r.

Dzień skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu i sakramentem spowiedzi świętej. Po modlitwie odbyła się uroczysta Msza Święta, a po niej wykład pt. „W mocy Ducha Świętego” dla katechetów i nauczycieli przeżywających Adwentowy Dzień Skupienia w szczecińskim kościele seminaryjnym.

„Mogliśmy wspólnie zatrzymać się przy tym ważnym temacie, który w tym roku podejmuje cały Kościół, czyli osoba i rola Ducha Świętego w naszym przepowiadaniu, posłudze i życiu, modlitwie i dochodzeniu do prawdy" – mówił ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, dziękując ks. biskupowi Markowi Solarczykowi za przyjazd do naszego miasta i archidiecezji.

Podczas Adwentowego Dnia Skupienia wystąpił chór – Vox Dei z Pełczyc oraz Mariusz Mądrzak – muzyk  z Zamościa. Gościliśmy ks. biskupa Henryka Wejmana oraz zaszczycił nas swoją obecnością także ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz. Wspólne spotkanie zakończyło się tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie nawzajem życzeń świątecznych i noworocznych.

 

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone